'Güzel günler göreceğiz bedelli günler'

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler başta Facebook olmak üzere, internette kurdukları siteler ve gruplarla seslerini duyurmaya çalışıyor.

Anadolu Ajansı 10.12.2010 - 11:34

'Güzel günler göreceğiz bedelli günler'

Bedelli askerlik ile ilgili çalışmalara dair sürekli farklı haberler çıkarken bedelli askerlik uygulamasının çıkmasını isteyenler taleplerini kurdukları 'bedelli askerlik' siteleri ve sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta kurdukları gruplarla dile getiriyor.

Bunlardan 'www.bedelliaskerim.com' adlı site, 'Çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz bedelli günler' sloganı ile açılıyor. Bedelli askerlik konusunda destek verdikleri belirtilen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, BBP'nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, gazeteciler Mehmet Barlas, Sevilay Yükselir, Mehmet Altan ve Umur Talu'nun fotoğraflarının yer aldığı bölümde bu kişilere yönelik 'İlginize sonsuz teşekkürler' yazısı yer alıyor.

'Bedelli Askerlik Platformu' olarak yapılan faaliyetlere de yer verilen sitede, bedelli askerlik taleplerini içeren yazılar bulunuyor. Sitede ayrıca bedelli askerlik talebinde bulunanlardan bir bölümünün ailelerinin fotoğrafları da görülüyor.

Platform Başkanı Mustafa Duran, platform olarak bedelli askerlik isteyenleri bir araya getirdiklerini belirtiyor. Türkiye'nin birçok ilinden 47 bin üyelerinin olduğunu bildiren Duran, platformlarında savcı, akademisyen başta olmak üzere birçok meslek grubundan kişilerin bulunduğunu söylüyor.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bedelli askerlik isteyenler tarafından kurulan gruplar da bulunuyor. 'Bedelli askerlik istiyoruz', 'Bedelli askerlik' gibi isimleri taşıyan grupların çok sayıda üyesi bulunuyor.

'www.bedelliaskerlik2010.net' adlı internet sitesi de bedelli askerlik isteyenler için bir başka buluşma adresi. 2 bin 230 üyesi olan sitede, bedelli askerlik konusunda çeşitli haber ve yorumlara yer veriliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...