Güzellik kariyer planlarını etkiliyor

İngiltere'de yapılan araştırmada genç kızların büyük çoğunluğunun kendilerini güzel bulmadığı ve bu durumun gelecekteki kariyer planlarını olumsuz yönde etkilediği ortaya çıktı.

02.04.2012 - 10:42

Güzellik kariyer planlarını etkiliyor

İngiltere’de bir kozmetik markasının yaptığı araştırma 11-17 yaşları arasındaki genç kızların büyük bir kısmının görünüşlerinden memnun olmadığı ve kendilerine olan güvensizliklerinin kariyer planlarını olumsuz yönde etkilediğini ortaya çıkardı.

Araştırmaya katılan 500 genç kız fiziksel olarak kendilerini güzel bulmadıkları için her gün evden çıkmadan ortalama 42 dakikayı makyaj ve kıyafet seçimine ayırdıklarını belirtti. Bu zaman dilimi de ev ödevlerine ayırdıkları zamanla aynı.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren pazarlama firması “The Future Foundation” direktörü William Nelson öz güven eksikliği yüzünden genç kızların ileride özellikle politika ve spor dallarında seçecekleri kariyerlerinde başarı oranlarının düşeceğine işaret etti.

Nelson şöyle konuştu: “Geriye dönüp baktığımızda iş hayatında kadın sayısının arttığını gözlemliyoruz. Fakat güven eksikliğinin önüne geçilmezse bu sayı önümüzdeki senelerde düşüşe geçecek.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...