Halk oylaması sahilleri boşalttı

Anayasa değişikliği paketine ilişkin halk oylaması nedeniyle turizm yörelerinde yaşanan yoğunluk sona erdi. Yerli turistlerin çoğu oy kullanmak için evlerine dönünce, sahiller sessizliğe büründü.        

Halk oylaması sahilleri boşalttı

Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde, vatandaşların oy kullanmak için evlerine dönmeleri üzerine sahiller boşaldı.        

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz, bayram tatili nedeniyle Marmaris ve çevresindeki tatil beldelerinde görülen yerli turist yoğunluğunun azaldığını söyledi.        

Tatillerini geçirmek için İzmir gibi yakın illerden Marmaris'e gelen yerli turistlerin çoğunluğunun referandumda oy kullanmak üzere cumartesi gecesi ve pazar gününden itibaren dönmeye başladığına işaret eden Açıkgöz, bazılarının ise tatiline devam ettiğini kaydetti.        

Açıkgöz, yerli turistlerin dönmesiyle birlikte sahillerde daha çok yabancı turist yoğunluğunun görüldüğünü belirtti.
        
BODRUM VE AKYAKA
Tatilcilerin tercih ettiği Bodrum'un Kumbahçe, Paşatarlası, Bitez, Ortakent ve Göltürkbükü sahilleri referandum nedeniyle boşaldı. Bodrum'da yaşayan bazı vatandaşlarsa oylarını kullandıktan sonra denize girdi.        

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, halk oylaması nedeniyle yerli turist sayısında büyük düşüş olduğunu belirterek, ''Önümüzdeki günlerde de okullar açılacak. O nedenle bundan sonra fazla bir yoğunluk yaşanacağını zannetmiyorum. Ancak Bodrum'da sonbaharın sıcak geçeceğini bilen yerli turistler ilçemize gelebilir'' diye konuştu.        

Muğla'nın Fethiye ve Marmaris ilçeleri ile Akyaka beldesinde de sahillerin boşaldığı gözlendi.        

Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, bayram tatili nedeniyle Akyaka'daki otel ve pansiyonlarda doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığını ve 3 günlük bayram tatili süresince yaklaşık 25 bin kişinin beldeye geldiğini ifade ederek, ''Halk oylaması ve okulların açılması nedeniyle tatilcilerin büyük bölümü dün akşam saatlerinden itibaren evlerine dönmeye başladı. Özellikle halk oylaması nedeniyle sahillerde yaşanan yoğunluk azaldı. Beldemizde tatil yapan turistler tatilin keyfini çıkartıyor'' diye konuştu.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...