Harun Kolçak'ın ilk adımları

Yaklaşık iki ay önce kanser tedavisi görmeye başlayan müzisyen Harun Kolçak'ın sağlık durumu iyiye gidiyor.

16.08.2016 - 17:36

Harun Kolçak'ın ilk adımları

Geçtiğimiz aylarda şiddetli karın ağrısı ve solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan Harun Kolçak, prostat kanseri gördüğü hastaneden yaptığı paylaşımlarla sevenlerine iyi haberler vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde,
"Hepinize sevgiler. Dualarınız için eksik olmayın" notuyla hastane yatağından fotoğrafını paylaşan Kolçak, yaklaşık iki ay sonra ayağa kalktı. Fizik tedavi hareketlerine başlayan 61 yaşındaki müzisyen, bu sırada çekilmiş bir kareyi takipçileriyle paylaşarak altına “İki ay sonra ilk adımlar” notunu düştü.

İŞTE HARUN KOLÇAK'IN PAYLAŞIMI:

İki ay sonra ilk adımlar❗️✌🏼️

Harun Kolçak (@harunkolcak) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

ARKADAŞI KURTARMIŞTI

1 ay önce acil servise kaldırılarak yoğun bakıma alınan Harun Kolçak'ı arkadaşı Sibel Benekli son anda kurtarmıştı. Benekli Kolçak'tan haber alamayınca çilingirle eve girmiş ve arkadaşını hastaneye kaldırarak onu hayata döndürdü.

Benekli o anları şu sözlerle anlatmıştı: "Onu defalarca aradım, açmadı. Çilingirle içeri girdim, baygın şekilde yerde yatıyordu.  Zamanında bulmasaydık hayati tehlike taşıyacak bir durum olabilirdi."

HARUN KOÇAK KİMDİR?

1955 yılında İstanbul ‘da dünyaya gelen Harun Kolçak, sinema sanatçısı Eşref Kolçak 'ın oğludur. 70‘li yıllarda Saint Benoit 'de eğitimini sürdürdüğü sırada müzik çalışmalarına o yıllarda bas gitar çalarak başlamış, içindeki müzik tutkusu artınca sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak’la konuşarak eğitimini yarım bırakarak profesyonel müzik çalışmalarına başladı. İlk çalışmalarına rock müziğin babası olarak tanınan Erkin Koray’la başlayan Kolçak, 1977 'de Koray 'ın çıkardığı albümünde bas gitar çaldı. Askerlik dönüşü caz müziğe yöneldi. Aydın Esen, Neşet Ruacan, Nükhet Ruacan ve Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışarak müzikal deneyimini artırdı. O dönem Kolçak, Onno Tunç ‘tan orkestrasına katılması için teklif aldı. 7 yıl boyunca Onno Tunç Orkestrası `nda bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı. Kolçak, Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile 'Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması' ve 'Akdeniz Müzik Yarışması' adlı şarkı yarışmalarında ödüller aldı.
1991 ’de Onno Tunç ile ortak yaptığı 'Gir Kanıma' albümü ile başarılı çıkış yakalayan Kolçak'ın, albümlerinin çoğunda söz ve müziğin kendisine ait olması sanatçının kariyerinin güçlenmesine yol açtı. Kolçak, 2012 'de 'Yeniden Doğuyorum' adlı solo albüm çıkardı. Ekim 2013 itibariyle ise 'Harun Kolçak ve Rock Off' isimli grup kurdu.

ALBÜMLERİ

Beni Affet (1991)
En Büyük Aşk (1993)
Yanımda Kal (1995)
Teslim Oldum (1998)
Yaşasın (2000)
Müzisyen (2006)
Yeniden Doğuyorum (2012)
Biz (Bendeniz ve Harun Kolçak) (1994)
Aşk Beni Hep Değiştirecek (2007)

Sayfa Yükleniyor...