Hastalığının nedeni: Köpek pisliği

“Kaçış sendromu”na yakalanan Mehmet Ali Erbil, hastalığın nasıl bulaştığını anlattı.

11.08.2011 - 07:11

Hastalığının nedeni: Köpek pisliği

Çok nadir görülen “kaçış sendromu” adlı hastalığa yakalanan Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz günlerde hastaneye yattı.

28 günde bir hastaneye gidip ilaç aldığını söyleyen ünlü şovmen, hastalığa nasıl yakalandığını İzzet Çapa’ya verdiği röportajda anlattı:

“Hastalığımın adı kaçış sendromu. Damarlarımdan su kaçıyor. Hastalığın nedeni de bana göre çok enteresan. O dönemde ben çok çalışıyordum. Hastalığımdan iki gün önce bir gece kulübüne gittik, oturduğum yere köpek pisliği koymuşlar. Kimin aklına gelebilir ki, lüks bir gece kulübünde oturduğun yerden pislik bulaşacak üstüne! Aklıma bile gelmedi ne olduğu. Elimi sürdüm, sonra kokladım bir de. İki gün sonra hastalandım. O dönem ANS Stüdyoları’nda yapıyordum programı. Zaten orası gecekondu gibiydi, sonradan bina çıkılmış. Oraya duş yaptırmıştım. Akan su pis ve kokuluydu. Orada duş alıyordum. Her seferinde de söylüyordum ‘Lağım suyu bu, lağım karışıyor’ diye. Çünkü öyle kokuyordu. Hastalandığımda bu da aklıma geldi.”

"HİÇ ALKOL KULLANMADIM"
Erbil, görüntüsünün yıllardır değişmemesinin nedenini alkol kullanmamasına bağladı:

“Tek avantajım şu; hiç alkol kullanmıyorum. Kimse bilmez bunu. O kadar çok istiyorum ki içmek. Doktor da diyor ki ‘Yemekte bir kadeh iç, çok yararlı!’ Ama bir kadeh bile içemiyorum. 44 yaşında ilk sigarayı ağzıma aldım, sonra da sigaraya başladım.”
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...