HAVAŞ Kayseri İstasyon Müdürü Yunus Baltacı, Pegasus Havayolu Şirketi'ne ait 167 sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen uçağının yolcularının uçağa binmeden önce alındıkları son bekleme salonunda bir el çantası bulduğunu söyledi. 

HAVAŞ görevlilerinin çantayı apronda bekleyen uçağa götürüp yolculara gösterdiklerini belirten Baltacı, ''Ancak çantanın sahibi çıkmadı'' dedi. 

Uçakta çantanın sahibinin bulunmaması üzerine, emniyet yetkilileriyle birlikte çantayı açtıklarını ve içinden çıkanları bir tutanak düzenleyerek belirlediklerini anlatan Baltacı, şöyle devam etti: 

''Çantanın içinden 120 bin İsviçre Frangı (180 bin TL), 7 cep telefonu, Tahsin D. adına düzenlenmiş bir pasaport, İsviçre'de oturma izin belgesi, İsviçre'den alınmış bir ehliyetle gözlük ve atkı gibi kişisel eşyalar çıktı. Kimlik bilgilerine bakarak yolcunun check in işlemi yaptırarak uçağa bindiğini belirledik. Bunun üzerine HAVAŞ Genel Müdürlüğünü, İstanbul Bölge Müdürlüğünü ve Sabiha Gökçen İstasyon Müdürlüğünü arayıp, durumu bildirdik. Uçak, İstanbul'a indiğinde, yolcuyla irtibata geçilecek. Çantasını alabilmesi için vatandaşın tekrar Kayseri'ye gelmesi gerekiyor.''