Hayatını koşmaya borçlu!

Antrenman yaparken saldırıya uğradığı 4 köpekten bir süre devam eden boğuşmanın ardından kaçarak kurtulan veteran milli atlet, hayatının en hızlı koşusunu yaptı.

02.02.2011 - 16:05

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kuduz aşısı tedavisini sürdüren Nevzat İçyer, yaklaşık 30 yıldır koştuğunu, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda yarışa katıldığını söyledi.        

Birçok önemli derecesi bulunduğunu belirten 60 yaşındaki sporcu, ''Yugoslavya'da 2008'de yapılan Balkan Şampiyonası'nda 55-59 Yaş kategorisinde birinci, 2009'da ise Finlandiya'da yapılan Veteranlar Dünya Şampiyonası'nda 4'üncü oldum'' dedi.       

Aldığı başarıları yaptığı düzenli spora borçlu olduğunu ifade eden İçyer, mesafesi yakın yerlere koşarak gidip geldiğini kaydetti.
       
Bu kapsamda, 26 Ocak'ta Yenişehir ilçesindeki evinden çıkarak ormanlık alanda koştuğunu anlatan İçyer, şöyle devam etti:      

''Emirler köyü sınırlarında koştuğum sırada kent ormanı yakınında karşıma aniden çıkan ve sahipsiz olduğunu tahmin ettiğim 4 köpek bana saldırdı. Bunlardan biri bacağımı ısırdı. Bu sırada diğerleri de üzerime atladı. Yere düştükten sonra bir süre boğuşma yaşadım. Bu esnada çevik bir hareketle köpeklerden kurtularak yaklaşık 200 metrelik depar attım. Böylelikle köpeklerden, hayatımın en hızlı koşusunu yaparak kurtuldum.''        

Kolundan ve bacağından ciddi olmak üzere çeşitli yerlerinden ısırıldığını ve Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne gelerek tedavi olduğunu bildiren İçyer, olası kuduz hastalığına karşı aşılarını düzenli olarak yaptırdığını ifade etti.       

Köpeklerden kurtulmasının spor yapmasının getirdiği çeviklikten kaynaklandığına işaret eden İçyer, başka kişilerin de aynı durumla karşılaşmaması için yetkililerden önlem alınmasını istedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...