Herkes kapısının önünü süpürse...

Kırklareli Belediyesi, 'Kırklareli'yi Temizleyelim Kırklareli Hepimizin' projesi kapsamında kentin çağdaş bir görünüme kavuşması için halka 350 adet el yapımı süpürge dağıttı.

Anadolu Ajansı 10.12.2009 - 17:11

Herkes kapısının önünü süpürse...

Kırklareli Belediyesi, 'Kırklareli'yi Temizleyelim Kırklareli Hepimizin' projesi kapsamında halka el yapımı süpürge dağıttı.

Kırklareli Belediyesi'nin kentin çağdaş bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği projesi kapsamında belediye aracına yüklenen 350 adet el yapımı süpürge, belediye yetkililerinin de katılımıyla halka ve esnafa dağıtıldı.

Vatandaşlar süpürge alabilmek için birbiriyle yarış içine girince, trafik olumsuz yönde etkilendi.

Süpürge dağıtımının tamamlanmasının ardından açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, 350 adet el yapımı süpürge dağıtıldığını söyledi.

Halkın olumlu tepkileri ile karşılaştıklarını belirten Başkur, şöyle devam etti: ''Kampanya belirli aralıklarla devam edecek. Bugün sembolik bir süpürge dağıtımı yaptık. Halkımızın olumlu tepkilerini gözlemliyoruz. Ama önemli olan süreci sahiplenmeleri ve ilgililiği, duyarlılığı gösterip Kırklareli hepimizin kenti diyerek dört elle sarılmalarını o klasik sözde olduğu gibi herkesin kendi evinin önünü öncelikle temizlemesini bekliyoruz. Kent hepimizin. Kenti el ele verirsek eğer her türlü olumsuzluktan her türlü kirlilikten arındırabiliriz. Eğer sahiplenirsek pırıl pırıl bir kent, çağdaş bir kent yaratabiliriz diye düşünüyoruz. Bu kent hepimizin. Her noktaya bir temizlik elamanı dikmemiz mümkün değil. Ama halkımız sahiplendiği taktirde evinin önünü süpürdüğü taktirde bu kent zaten kirli olmayacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...