Hindi bulaşık makinesinde pişti!

Yemeğinizle fark yaratmaya ne dersiniz? Öyleyse hindinin yeni yıl yemeği olarak doğduğu İngiltere'den çılgın bir öneriye açık olun.

Haberler 29.12.2010 - 11:59

Hindi bulaşık makinesinde pişti!

İngiliz şefin özel tekniğiyle bulaşık makinesinde hindiyi pişirmek ilginç olduğu kadar kolay bir yöntem. Hindiyi hazırlayın ve büyük boy fırın torbasına koyun. Torbanın ağzını hava ve su geçirmeyecek şekilde sıkıca bağlayın.

Buharlı pişirme için hindiyi bulaşık makinenizin içine yerleştirin. Hindinin her 1 kilo ağırlığı için 50 dakikalık yıkama süresi ekleyin.

Ağız sulandıran görünüme sahip ve buharlı pişirme sayesinde besin değerlerini koruyan leziz hindinizi yemek için, yıkamanın sona ermesini bekleyin.

İLK DENEME TAVUKLA
Bulaşık makinesinde pişirme tekniğini ilk olarak 2,5 kg'lık bir tavuğu pişirmekle deneyen yaratıcı şefler; sıkı, gevrek, kurumayan göğüs eti sonuçlarını alarak etkileyici sonuçları kanıtladılar.

Sadece iki kez çevrilen tavuk, derisinin tamamen kızarması için kısa süreliğine fırına atıldı ve böylece pişirme işlemi tamamlandı. Bulaşık makinesinde olduğu sürece et termometresi kullanılarak tavuğun ideal ısıda pişip pişmediği kontrol edildi.


Sayfa Yükleniyor...