Hippilere renkli bir son yolculuk şansı

Woodstock neslinin yavaş yavaş öldüğünü söyleyen bir işadamı, renkli hayatları olan hippilere renkli bir son yolculuk alternatifi sunuyor.

19.10.2009 - 16:06

Hippilere renkli bir son yolculuk şansı

İngiltere’de bir işadamı, sıradan siyah cenaze arabasını renkli çiçek desenleri ile boyayarak çalıştığı sektöre biraz renk getirmeye çalışıyor. Matthew Shuter adlı işadamı renkli cenazelerin hiç düzenlenmediğini farkedince 1989 model Daimler aracı almış.

Shuter, “Artık Woodstock nesli yavaş yavaş ölüyor. Çok renkli bir hayat yaşadılar ve son yolculuklarına sıkıcı siyah cenaze arabaları ile gitmek istemiyorlar. Bu, renkli cenazeler isteyenler için çok güzel bir araç” dedi.

Aracı e-Bay adlı internetteki açık artırma sitesinde satışa çıkarmayı planlayan 54 yaşındaki işadamı aracın 5 bin sterline alıcı bulmasını bekliyor.

Araca sadece cenaze evlerinden değil fazladan koltuk ekleyip düğüne insan taşımak için kullanmak isteyenlerden de teklif gelmiş. Shuter'a göre bu araç festivale ya da plaja gidenler için de çok uygun.

"Aracı boyatmaya gittiğimde beni çok garipsediler" diye anlatıyor Shuter yaşadıklarını ama sonunda aracın herkesin ilgisini çekmiş olmasındansa gayet memnun. Shuter, "Her yerde insanlar kafasını arabaya çeviriyor. Bazısı durdurup bunu neden yaptığımı soruyor. Onlara açıkladığımda da beni gayet iyi anlıyorlar" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...