Hüsnü Şenlendirici'den klarnet kampı

Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, Bergama'da kurduğu klarnet kampında dünyaca ünlü sanatçıları ağırlıyor.

İHA 11.07.2016 - 14:29

Hüsnü Şenlendirici'den klarnet kampı

Hüsnü Şenlendirici, Bergama-Kınık arasında yer alan Dündarlı Köyü'nde satın aldığı çiftlikte, klarnet kampı düzenliyor. Şenlendirici, dünyaca ünlü klarnet sanatçıları ile klarnet ve müzik meraklılarını bu kampta ağırlıyor.

Bu yıl ilki düzenlenen klarnet kampına dünyaca ünlü İsmail Lumanovski, Taksim Trio, Rubato (Göksun Çavdar), Rouh Trio, Bülent Altınbaş (Kirpi) başta olmak üzere Dubai, Katar, Kuveyt, Mısır ile Almanya, Avusturya, Makedonya ve Bulgaristan’dan müzisyenler katıldı.

12 Temmuz'a kadar sürecek olan klarnet kampında dünyaca ünlü sanatçıları kendi çiftliğinde ağırlayan Hüsnü Şenlendirici, misafirleri ile tek tek ilgilenip onların kamp boyunca rahat etmeleri için elinden geleni yapıyor. Klarnet kampının düzenlendiği çiftlikte katılımcılar su geçirmeyen ısı yalıtımlı çadırlarda konaklarken kendileri için kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği ile Bergama’ya özgü yöresel lezzetlerden tatma şansı da buluyor. 

SÜRPRİZ KAPANIŞ

Klarnet kampına katılan klarnet üstatları, gün içerisinde Hüsnü Şenlendirici’nin belirlediği konular doğrultusunda atölye çalışmalarına katılırken akşamları da çiftlikte kamp için hazırlanan özel sahnede konser veriyor. Kampın atölye çalışma kısmında ayrıca klarnet sanatçıları Tolga Akşit, Altan Gözetlik ve Mansur Köfeci gibi isimler bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşıyor.

Bu yıl ilki düzenlenen klarnet kampı, 12 Temmuz gecesi düzenlenecek sürpriz bir gece ile sona erecek.

Sayfa Yükleniyor...