İçinden spa geçen tekne

İtalyan tersane Azimut’un Eylül'deki Cannes Boat Show için hazırladığı özel yatın tasarımında geniş, ışıklı ve konforlu alanlar hedeflenmiş.

05.07.2013 - 12:16

İçinden spa geçen tekne

Cannes International Boat & Yacht Show bu yıl yine gösterişli tekneleri meraklılarıyla buluşturacak. Bu önemli fuara sıkı hazırlanan tersanelerden biri de İtalyan Azimut. Şirket, Eylül'deki etkinliğe yenilikçi bir yatla katılacak.

Yeni Azimut 80’i rakiplerinden ayıran sayısız özelliği var. Her şeyden önce 24 metrelik uzunluğuyla Azimut’un tamamen İtalya, Avigliana’daki merkezinden çıkan en büyük yat. Dış tasarımında ödüllü mimar Stefano Righini, iç tasarımında ünlü Achille Salvagni Architetti imzası taşıyor.

CE belgeli A sınıfı tekne, her tür hava koşuluna dayanıklı. Bu da okyanusu konforla keşfetmeyi mümkün kılıyor. Hepsi banyolu dört kabin ve 42 metrekarelik flybridge 8 kişiyi rahatlıkla ağırlayabiliyor. Tekneyi çevreleyen panoramik pencereler insanda her an denize dokunabilecekmiş hissi uyandırıyor.

Yat sahibi için tasarlanan en büyük kabin ve banyosu, bu yeni oyuncağın ince detaylarını çok iyi yansıtıyor. Banyo adeta küçük çaplı bir spa. Kullanılan malzemeler oldukça rafine. Çoğunlukla mermer, yer yer meşe ve tikağacı öne çıkıyor.

Yeni Azimut 80’in en önemli özelliklerinden biri, bol ışıklı bir atmosfere sahip olması. Bunu sağlayan pek çok faktör var. Yaklaşık iki metreyi bulan tavan yüksekliği, yerden tavana uzanan panoramik pencereler, LED teknolojisine dayalı aydınlatma sistemi, açık renklerde tercih edilen minimalits mobilyalar ve bol bol ayna kullanımı yatın ışıklı bir ortama kavuşmasına yardımcı oluyor.

Yüzme platformu oldukça geniş, 9 metrekare. Burada dört kişinin rahatlıkla güneşlenebileceği bir alan ve C şeklinde geniş bir dinlenme koltuğu yer alıyor. 4 metre uzunluğundaki tender’lar ve jet ski’ler de buradan denize indiriliyor.

42 metrekarelik flybridge ise gün boyu sosyalleşmek isteyenler düşünülerek tasarlanmış. Büyük bir L koltuk, Miele ürünleriyle döşeli bir mutfak, bar, barbekü ve 42 inç TV yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...