İki duvarı delip kuyumcuyu soydular

Beyoğlu'nda bir apartmanın bodrum katına giren şüpheliler, duvarı delerek kuyumcu dükkanının yanında bulunan boş dükkana ulaştı. Buradaki dükkanın duvarını da kırıp kuyumcuya giren hırsızlar yaklaşık 2,5 kilogram altınla birlikte kayıplara karıştı.

Haberler - DHA 30.01.2015 - 07:13

İki duvarı delip kuyumcuyu soydular

Olay, saat 00.30 sıralarında Beyoğlu, Örnektepe Mahallesi, Etibank Caddesi üzerinde bulunan bir kuyumcu dükkanında meydana geldi.

İddiaya göre, kimliği belirsiz şüpheliler, 5 katlı bir apartmanın bodrum katına girip duvarı kırarak bir üst kattaki boş dükkana ulaştı. 

Hırsızlık şüphelileri daha sonra, aynı yöntemle boş dükkanın da duvarını delip bitişiğindeki kuyumcuya girdi; bu sırada iş yerinin alarmı çalmaya başladı. Şüpheliler hızla vitrinde ve kasada bulunan yaklaşık 2,5 kg altını çalarak, kırdıkları duvarlardan geri çıkıp kayıplara karıştı.

POLİS ÇELİK YELEKLERİNİ GİYEREK HIRSIZ ARADI

Alarm sinyali üzerine olay yerine gelen iş yeri sahipleri, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, şahısların içeride olma ihtimaline karşı çelik yelek giyerek binada ve iş yerinde arama yaptı.

Apartmanın ziline basarak bina kapısını açtıran polis ekipleri, bodruma inerek arama yaptı. Hırsızların kaçmış oldukları belirlendi. Polis ekipleri hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...