İngiliz polisi: Aslan değil kedidir kedi

İngiltere polisi ihbar üzerine dün aramaya başladığı aslan arayışına son verdi. Polis, görülenin büyük bir ev kedisi ya da vahşi bir kedi olabileceğini açıkladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.08.2012 - 14:59

İngiliz polisi: Aslan değil kedidir kedi

İngiliz polisi, Essex bölgesindeki aslan arayışına son verdiğini açıklarken, bölge sakinleri "çok büyük bir hayvan" gördüklerinden emin olduklarını söylüyor.

Polis, bölge sakinlerinin ihbarları üzerine dün gün boyu ülkenin güney doğusunda aslan aradı. Hiçbir ize rastlamayan Essex polisi, "görülenin büyük bir ev kedisi ya da vahşi bir kedi olabileceğini" açıkladı. Olayın "şaka" olduğu ihtimali üzerinde ise durulmadığı bildirildi.

İngiliz basını, aslan arayışının polise maliyetini sorgularken, arama çalışmalarında 25 silahlı polis memuru görev yaptı, iki polis helikopteri ve ısı tespit cihazları kullanıldı. Polis, bölge sakinlerine evlerinden çıkmama tavsiyesinde bulunmuştu.

Essex bölgesinde yaşayan Gill ve Steve Atkin, evlerinin yakınında "çok büyük bir hayvan" gördüklerinden emin olduklarını söylemiş ve "aslan" olduklarını tahmin ettikleri hayvanın fotoğrafını çekmişti. Net olmayan fotoğrafta, kediye benzer bir hayvan görülüyor.

Sayfa Yükleniyor...