İntihar etti diye kiliseden izin çıkmadı

Romanya Ortodoks Kilisesi, intihar eden Rumen şarkıcı Madalina Manole için dini kurallara tam anlamıyla uygun cenaze töreni yapılmayacağını açıkladı.

16.07.2010 - 15:51

İntihar etti diye kiliseden izin çıkmadı

Kilisenin sözcüsü Constantin Stoica, Manole'nin, intihar ederek büyük bir günah işlediğini, bu nedenle ünlü şarkıcının cenaze töreninde tek bir rahibin kilisenin avlusunda sade bir merasim yapacağını söyledi.

Stoica, ünlü şarkıcıya, klinik açıdan depresyonda olduğuna dair sağlık raporu olmaksızın dini kurallara tam anlamıyla uyan cenaze töreni düzenlemenin, kilise kurallarını çiğnemek anlamına geleceğini kaydetti.

Yine Rumen şarkıcı Tavi Colen dahil olmak üzere bazı Rumenler, Manole'nin, hastalık olarak kabul edilmesi gereken depresyondan müstarip bir inanan olduğunu savunarak, kiliseye cenaze töreni konusunda tekrar düşünmesi çağrısında bulunmuştu.

Şarkıcının cenaze töreninin, bugün başkent Bükreş'in kuzeyinde memleketi olan Ploiesti kentinde düzenleneceği belirtildi.

Ülkenin en sevilen sanatçılarından biri olan Rumen şarkıcı, önceki gün 43. doğum gününde çok güçlü bir böcek öldürücü ilaç içerek intihar etmişti, Manole'nin cesedi, kocası tarafından bulunmuştu.

Folk ve pop müzik tarzında söyleyen Manole'nin ölümü, sevenlerini şoke etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...