iPad 2 için böbreğini sattı

17 yaşındaki Çinli genç Apple'ın yeni ürünü iPad 2 için böbreğinden vazgeçti.

iPad 2 için böbreğini sattı

Çin'de 17 yaşındaki bir genç, bilgisayar devi Apple'ın tablet bilgisayar ürünü iPad'in 2'inci sürümünü almak için yaklaşık 3 bin 300 dolara böbreğini sattı.

Daily Telegraph'ın haberine göre, internette gördüğü bir ilana cevap vererek böbreğini satan gencin olan biteni sonunda annesine anlatmasıyla olay ortaya çıktı.

Sadece soyadıyla "Zheng" diye anılan genç, güneydeki Guangdong eyaletinde bir televizyon kanalına yaşadıklarını anlatırken "iPad2 almak istiyordum ama param yoktu. İnternetten dolaşırken böbrek karşılığı nakit verileceğini söyleyen bir ilan gördüm" dedi.

"Zheng", pazarlıklar sonrası kuzeydeki Hunan eyaletine gitmiş, burada yerel bir hastanede yapılan operasyon sonrası üç gün içinde taburcu edilmiş.

Çin'de internette organ ticareti, hükümetin bu uygulamayı engellemeye yönelik girişimlerine rağmen yaygın şekilde yapılıyor.

Geçen yıl Japon televizyonlarında bir grup "organ nakli turistinin" yeni böbrek sahibi olmak için Çin'de 80 bin ABD doları ödedikleri yolunda bir habere yer verilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...