İrem'in otopsi raporu 9 aydır yok

30 Ağustos günü aniden rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılan 10 yaşındaki İrem Nur yaşamını yitirmişti. Küçük kızın otopsi raporu, aradan geçen 9 aya rağmen hâlâ gelmedi. İrem'in gözü yaşlı anne ve babası, kızlarının ölüm nedenini öğrenmek istiyor.

Haberler 22.05.2011 - 15:08

Kastamonu’da Kuzeykent İlköğretim Okulu'nda geçtiğimiz yıl 5. sınıfa geçen, ancak ani rahatsızlığı nedeniyle eğitimine devam edemeyen İrem Nur Köse, kaldırıldığı Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'nde küçük yaşında hayata veta etti. Ailesi, aradan 9 ay geçmesine rağmen Ankara Adli Tıp Kurumu'ndan beklediği otopsi raporu gelmeyince, kızlarının ölüm nedenini de öğrenemedi.

Acılı anne Hatice ile baba Sefer Köse, kızları İrem'in 30 Ağustos 2010 tarihinde akşam saatlerinde ablası Dilara ve eve gelen misafirlerinin çocukları ile top oynadığı sırada fenalaşarak yaşamını yitirdiğini söyledi.

"KIZIMIZIN ÖLÜM NEDENİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ"
Köse ailesi, "Kızımız Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Burada doktorlarca kızımızın ölüm nedeni belirlenemediği gerekçesiyle otopsi için Ankara’ya gönderildi. Ancak aradan 9 ay gibi bir süre geçmesine rağmen otopsi raporu hala tarafımıza bildirilmedi. Kızımızın ölüm nedenini öğrenmek istiyoruz" diye konuştular.

DHA'nın haberine göre; kızlarının herhangi bir hastalığının bulunmadığını söyleyen acılı baba, olay gününü şöyle anlattı:

"İrem, ablası ve eve gelen misafir arkadaşlarıyla birlikte diğer odada top oynuyordu. ‘Bana bir şey oluyor’ diyerek bir anda yere yığılmış. Misafir arkadaşın otomobiliyle İrem’i hemen Şerife Bacı Çocuk ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırdık. Burada doktorlar kızıma ilk müdahaleyi yaptı ve ambulansla Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Doktorlar burada ellerinden gelen her türlü müdahaleyi yaptılar. ama kızımı kurtaramadılar. Kızımın ölüm nedeni konusunda da buradaki doktorlar net bir şey söyleyemediler. Kızımın cenazesi kesin ölüm raporu için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Burada kızıma otopsi yapıldı. Ölüm nedenini bildiren rapor halen elimize ulaşmadı. Kızımızın ölüm nedenini biran önce öğrenmek istiyoruz" dedi.

Adli Tıp Kurumu’ndan otopsi raporlarının yaklaşık 3-4 ay içinde çıktığı belirtilirken, küçük İrem’in ölüm nedeni aradan geçen 9 aya rağmen gelmedi.

Olay günü akşam yemeğini misafirleriyle birlikte yediklerini, büyük kızı Dilara’nın seslenmesi üzerine gittikleri odada İrem’in yerde baygın halde yatarken gördüğünü anlatan anne Köse, ilk anda olayın sıcaklığında kendisinin kızına otopsi yapılmasını istemediğini, ancak şimdi İrem’in kesin ölüm nedenini merak ettiğini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...