4.7 milyon Euro'luk sayısal loto kuponunu unutan talihli aranıyor

İspanya’da bir sayısal loto bayisi tezgahında 4,7 milyon Euro'luk (16 milyon lira) ikramiye isabet eden kuponunu unutan kişi 3 yıldır bulunamıyor. Kuponun sahibi olduğunu iddia eden 220 kişi ise kanıt sunamadıkları için ödülü alamadı.

Anadolu Ajansı 18.09.2015 - 13:12

4.7 milyon Euro'luk sayısal loto kuponunu unutan talihli aranıyor

İspanya, sayısal "Primitiva" adlı sayısal lotonun sahibini arıyor.

Ülkenin kuzeyindeki Coruna kentinde bir alışveriş merkezindeki şans oyunları bayisinde, burayı işleten kişi tarafından tezgah üzerinde bulunan ve 4,7 milyon Euro’luk ikramiye isabet eden sayısal loto kuponunun talihlisinin çıkması için verilen yasal sürenin 25 Eylül'de dolacağı açıklandı.

Geçen sürede faizleriyle birlikte yaklaşık 5,5 milyon Euro’ya ulaşan ikramiye için biletin sahibi olduğu iddiasıyla şu ana kadar 220 kişi başvurdu.

Ancak yetkililer kuponun sahibi olduğunu iddia edenlerin hiçbirinin yeterli ve inandırıcı bir kanıt ortaya koyamadığını belirtiyor.

İspanyol basınında yer alan haberlerde ise başvuru yapanlardan bazılarının ısrarcı olup konuyu mahkemeye kadar taşıdıkları bildirildi.

Bu kişilerin, alışveriş merkezindeki kameraların izlenmesi, bulunan kupondaki parmak izlerinin karşılaştırılması, hatta DNA testi uygulanmasını bile istedikleri ifade edildi.

Bir hafta sonra dolacak süre sonunda kuponun sahibinin çıkmaması halinde ise 5,5 milyon Euro’luk ikramiye, kuponu bulan şans oyunları bayi sahibinin olacak.

Eğer kuponun sahibi çıkarsa, bayi sahibine ikramiyenin 20'de 1'i verilecek.

Sayfa Yükleniyor...