Issız adaya düştüler

Mikronezya adalarından birinin açıklarında tropikal fırtınada tekneleri kayalığa çarpan Avustralyalı aile, ıssız adaya sığındı. Aile, yalnızca kaplumbağa eti yiyebiliyor.

31.03.2010 - 10:05

Issız adaya düştüler

Pasifik Okyanusu’nda iki yıllık bir deniz yolculuğuna çıkan Avustralyalı aile fırtına nedeniyle ‘ıssız’ bir adaya düştü.

Daily Mail'de yer alan habere göre, ailenin sığındığı ada aslında tamamen ıssız değil ve ve uydu telefonu ile haberleşilebiliyor. Aile, zorunlu olarak sığındıkları adada kendini yeterince güvende hissediyor.

Mikronezya adalarından birinin açıklarında tropikal fırtına nedeniyle tekneleri kayalığa çarpan Barrie ailesinin altı ay boyunca burada kalması gerekebilir. Çünkü hurdaya dönen teknenin tamiri uzun zaman alacak.

47 yaşındaki baba Andrew Barrie, 43 yaşındaki anne Jennie, 12 ve 10 yaşlarındaki kızları Diana ve Shannon, Mogmog adlı adada huzurlu olduklarını, yerlilerin kendilerine çok iyi davrandığını anlatıyor.

Eski bir pilot olan Andrew Barrie, adadaki 200 yerlinin ‘son derece geleneksel’ yaşadığını söylüyor.

Sırf kaplumbağa eti yedikleri ve hijyen koşulları olmadığı için dizanteriye yakalanan aile, haziranda yola çıkmıştı ve Şubat 2011’de dönmeyi planlıyordu. Çocuklara öğretmen anneleri eğitim veriyor ve kızlarının bu şekilde dünyayı gezerek okuldan daha fazla şey öğreneceklerine inanıyor.  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...