Forest Whitaker İstanbul'da düzenlenen zirvede konuştu

İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi'nde konuşan ünlü aktör Forest Whitaker, sorunlara birlikte çalışarak çözüm bulunabileceğini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.05.2016 - 21:35 | Son Güncelleme : 23.05.2016 - 21:37

Forest Whitaker İstanbul'da düzenlenen zirvede konuştu

UNESCO Barış Özel Temsilcisi ABD'li aktör Forest Whitaker, "Sorunlara, bir araya gelerek ve birlikte çalışarak gerçekten sağlam çözümler bulunulabilir" dedi.

İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi kapsamında basın toplantısı düzenleyen ünlü yıldız Whitaker, 2012'de kurduğu Whitaker Barış ve Kalkınma İnisiyatifi (WPDI) hakkında bilgi paylaştı.

Whitaker, vakfın dünyanın bir çok yerindeki toplumlar için barışın inşası ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak amacıyla programlar düzenlediğini kaydetti.

Aktör Whitaker, "Bu zirvede olduğum için çok heyecanlıyım. Dünyadaki insani krizlerin sorumluluğunu paylaşmak benim için bir ayrıcalık" ifadelerini kullanarak, insani yardımları sağlamak adına yaptığı çalışmalara yönelmesinde insani krizlerin süregeldiği durumun etkili olduğunu söyledi.

Whitaker, "İnsani yardımları ve kalkınmayı nasıl daha iyi seviyeye getirebiliriz Kalkınma alanında bize doğru sürekli yaklaşan krizlere karşı nasıl çözüm üretebiliriz?" sorularının kendisini insani krizi önlemek adına bir şeyler yapmaya sevk ettiğini dile getirdi.

Whitaker, "Sorunlara, bir araya gelerek ve birlikte çalışarak, gerçekten sağlam çözümler bulunulabilir. Bizim yaşadığımız olay da bu" dedi.

Vakfının çalışma yönteminden bahseden Whitaker, derneğin amacının genç kadın ve erkekler ile geleceği beraber inşa etmek olduğunu ifade etti.

Whitaker, "İnsani konularda insanlığı nasıl daha ileri taşıyabiliriz? Benim çalıştığım işte bu. Tüm yapılması gerekenler sürdürülebilir kalkınma ile gerçekleştirilebilir. Eğitim, sağlık ve yoksulluk alanındayapılması gereken çalışmalar, birlikte hareket ederek başarılabilir" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...