Tokat'ta bel fıtığı rahatsızlığı olan ve durumu ağırlaşan 48 yaşındaki Osman Öztaş, MR için hastanenin sevk ettiği özel klinikte evrakları gelmediği gerekçesiyle bekletildi. Acılarına dayanamayan Öztaş, durumu Vali Şerif Yılmaz'a bildirmek için sürünerek valilik binasına geldi.

Bel ağrıları artınca devlet hastanesine giden Öztaş, MR için özel bir kliniğe sevk edildi. Durumu ağırlaşmasına rağmen evrakları gelmediği gerekçesiyle 1 saat bekletildi. Acıya daha fazla dayanamayan Öztaş, durumu Vali Şerif Yılmaz'a bildirmek için eşi Fatma Öztaş ile birlikte Valilik binasına geldi.

SÜRÜNEREK GİTTİ
Binaya taksi ile gelen Öztaş zaman zaman eşinin yardımı, zaman zaman ise, sürünerek binanın girişine kadar olan 20 metrelik yolu güçlükle gelebildi.

"HAYVANA BİLE BÖYLE MUAMELE YAPMAZLAR"
DHA'nın haberine göre; Öztaş, "Uzun süredir bel fıtığı rahatsızlığım var. Fakat ağrılarım arttı, adım dahi atamıyorum, ellerim tutuldu bakan bile yok. Evraklar gelmemiş. Bağ-Kur'luyum, sağlık güvencem olmasa dahi bir hayvana böyle muamele yapmıyorlar. Müdür yardımcısı ile görüştüm sonuç alamadım. Çareyi Vali bey de arayacağım" dedi. 

Valinin makamına personelin yardımı ile çıkartılan Öztaş, durumu anlattığı Yılmaz'ın talimatı ile çağrılan ambulansla kliniğe götürülerek tedavisine başlandı.