İtalya’da 148 milyon Euroluk rekor ikramiyenin çıktığı ve Ortaçağ'dan kalma 2 bin kişi nüfuslu Bagnone beldesinde kazanan kişiye karşı resmen av başlatıldı.

İlişkili Haberler


Sadece belde sakinleri değil bu küçük köye akın eden gazeteciler ve meraklı turistler de loto talihlisinin peşinde.

Eldeki veriler Avrupa tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ikramiyesini kazanan kişinin tek bir kişi olduğu yönünde... Çünkü belediyeler de dahil olmak üzere fabrika işçileri ve memurlar da toplu olarak kupon oynamışlardı.

Cuma akşamı saat 18.00’de Bagnone merkezindeki Bissi adlı kafede 2 Euro'luk kuponu doldurulan kişiyle ilgili olarak üç kişiden şüpheleniliyor. Üçü de erkek ve 40 yaşlarında...

Ancak son dakikada gelen haberlere göre 47 yaşında devlet memuru olan, eşinden yeni boşanmış bir erkeğin süper loto talihlisi olduğu şüphesi gittikçe artıyor. Şimdiden, "Eğer kazanan bu kişiyse eski eşin yerinde kimse olmak istemez herhalde" diye şakalar yapılıyor.

Bagnone sakinleri de dün akşamdan beri şampanyalar eşliğinde tarihe geçmenin keyfini çıkartıyor. Sadece İtalyan basınının değil dünya basınında bir gün bile olsa gündemde olmanın tadını çıkartıyorlar.

Kazanan İtalyan ise birçok İtalyalı tarafından talihsiz diye bakılıyor. Nitekim 148 milyon euro gibi ikramiye ile orta halli bir insanın yaşamını huzurlu sürdürmesi çok zor hatta imkansız olarak görülüyor.