Jim Carrey ile Jenny McCarthy ayrılık kararını Twitter'daki sayfalarında açıkladı.

İlişkili Haberler


İlişkilerini gözlerden uzak yaşayan ikilinin bu kararı hayranlarını şaşırttı.

Gerçek adıyla James Eugene Carrey bugüne kadar sayısız komedi filminde rol aldı ve Altın Küre ödülünün sahibi oldu.

1970'li yılların ortalarında, TV dizilerinde aldığı küçük rollerle oyunculuk dünyasına atılan Carrey, ilk çıkışını 1993 yılında "In Living Color" isimli TV şovuyla yaptı. Doğaçlama yeteneğinin ve mimiklerindeki esnekliğin farkına varılmasından sonra oynadığı 1994 yapımı Ace Ventura: Pet Detective filmi ile televizyon dünyasından sinema dünyasına geçiş yaptı ve büyük bir başarı elde etti.

Yine 1994'te gişe rekoru kıran The Mask filmiyle asıl çıkışını yaptı. Aynı yıl Salak ile Avanak filminde canlandırdığı "Lloyd Christmas" karakteriyle ününü pekiştirdi.

Ardından 1995'de Batman Forever filminde The Riddler yani Bilmececi rolünde oynadı. Yine aynı yıl, Ace Ventura: When Nature Calls filminde oynayanarak başarısını artırdı. İki hayatlı, sıradışı ve başına buyruk karakterleri canlandırdığı filmler Cable Guy (1996) ve Liar Liar (1997) ile devam etti.

1998 yılıyla beraber Carrey, sinema ve TV ekranlarında canlandırdığı "güldüren" karakterlerden uzaklaşarak, Man on the Moon (1998), The Truman Show (1999), The Majestic (2001), Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) adlı filmlerde gerçek bir aktör olduğunu kanıtladı.

OSCAR KAZANAMADI
Hiç Oscar alamamış olmasına rağmen 2 adet Altın Küre ödülüne, ve kendi kategorisinde bir rekor olan 9 adet MTV film ödülüne sahiptir. Empire Magazine dergisi tarafından, "tüm zamanların en iyi 100 sinema yıldızı" listesine 54. sıradan girdi ve yine aynı yıl People Magazine tarafından "dünyadaki en güzel 50 insan" listesine seçildi. 2003'de çıkarılan "90'ların en iyi Box Office yıldızları" sıralamasında da 5. sırayı alan oyuncu anketlerde dünyanın en iyi komedyeni olarak şeçildi. Basit film senaryolarını kendi oyunculuguyla değiştiren bir isimdir. Kişilik olarak da örnek olacak bir insandır 2 yıl önce evsizlere 2 trilyon yardımda bulundu.