Kartalkaya'da kayak sezonu kapandı

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da, havaların ısınmasıyla otellere talebin azalması nedeniyle kayak sezonu kapandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 07.04.2009 - 16:41

Kar kalınlığının 1 metre 35 santimetre ölçüldüğü Kartalkaya Kayak Merkezi'nde tatilciler, sezonun son kayağını Grand Kartal Otel'in pistlerinde yaptı.

Sezonu değerlendiren Grand Kartal Otel Genel Müdürü Halit Ergül, sezonun iyi geçtiğini belirterek, ''Aralıkta yeterli kar olmadığı için iyi bir başlangıç yapamadık. Ocak, şubat ve mart gayet iyiydi. Krizden etkilenmedik. Yılbaşıyla birlikte kar yağdı ve işlerimiz düzeldi'' dedi.

Kartalkaya'daki 4 otele, 4 ay içinde yaklaşık 35 bin müşteri geldiğini ve iyi bir sezon geçirdiklerini bildiren Ergül, yeterli kar olmasına rağmen, havaların ısınmasıyla otellere talebin azalması nedeniyle kayak sezonunu kapattıklarını ifade etti.

Otellerin tamamında yaklaşık 500 personel çalıştığını anlatan Ergül, ''Kartalkaya'da sezonun kapanmasıyla otellerde çalışan personel, sahil bölgelerinde sezonu açmak üzere olan otellerde çalışmaya gitti. Personelimizin yüzde 80'i bu şekilde çalışıyor'' diye konuştu.

Öte yandan, kayak merkezi Kartalkaya'da sezonun açılmasıyla birlikte 4 ay içinde 10 kişi kayboldu. Kaybolanlar, Kartalkaya Jandarma Arama Kurtarma Timlerince yapılan çalışmalar sonucu kurtarıldı.

Sayfa Yükleniyor...