Kate Winslet Sam Mendes'ten ayrıldı

Oscar ödüllü İngiliz oyuncu Kate Winslet, yönetmen eşi Sam Mendes'ten ayrıldı.

16.03.2010 - 09:12

Kate Winslet Sam Mendes'ten ayrıldı

Hukuk bürosu Shillings, 34 yaşındaki aktris Kate Winslet'ın bu yılın başında yönetmen eşi Sam Mendes'ten dostça ve karşılıklı anlayış içinde ayrıldığını bildirdi, ancak çiftin boşanma sürecinin başlayıp başlamadığı hakkında bilgi vermedi.


Winslet ve Mendes 2003 yılında evlenmiş ve iki çocuk sahibi olmuştu.

Ünlü aktris geçen yıl "The Reader"daki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını almıştı. Winslet ayrıca, "Titanic", "Sense and Sensibility", "Iris", "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" ve "Little Children" filmlerindeki rolleriyle 5 kez Oscar'a aday gösterilmişti.

Kate Winslet geçtiğimiz sene Mendes'in 'Revolutionary Road' filminde Leonardo DiCaprio ile başrolde yer almıştı. Winslet bu filmdeki April Wheeler rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre ödülünü de aldı.

Oscar dışında BAFTA, Altın Küre ödüllerini de kazanan Winslet, American Express ve Lancomé gibi markaların reklam filmlerinde de rol aldı. Winslet, şu ana kadar aldığı 37 ödülü ve gösterdiği performanslarla sadece Hollywood'un değil dünya sinemasının en saygı duyulan isimlerinin başında geliyor.

2000 yılında "American Beauty" (Amerikan Güzeli) ile En İyi Yönetmen Oscar'ını kazanan Sam Mendes, son olarak Türkiye'de de !f Bağımsız Film Festivali'nde gösterilen 'Away We Go' adlı filme imza attı. Filmografisinde 'Jarhead', 'Azap yolu/ Road to Perdition' gibi filmler de bulunan Mendes yeni James Bond filmini de yönetecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...