'Kaybolan kimliğini bulduk' diyerek dolandırdılar

Iğdır'da dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıttıkları bir vatandaşın 20 bin TL'sini alarak kayıplara karıştı.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.08.2015 - 12:18

'Kaybolan kimliğini bulduk' diyerek dolandırdılar

Iğdır'da, kimliğini kaybeden kadına kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar 20 bin lira değerindeki altınlarını alarak kayıplara karıştı. Dolandırıcılar Özgür Mahallesi'nde oturan Pakizer Akbaş'ın (45) kimliğini kaybettiğini öğrendi.

Telefonla arayarak sivil polis olduklarını ve kimliği bulduklarını söyleyen şüpheliler, Akbaş'tan adresini istedi. Akbaş'ın adresini vermesi üzerine eve gelen dolandırıcılar kimlik kullanılarak bankadan kredi çekildiğini ve altın çalındığını söyleyerek evde arama yapacaklarını belirtti.

Cep telefonlarına telsiz sesi yükleyen dolandırıcılar, arama sırasında Akbaş'ın oğluna, kızına ve kendisine ait yaklaşık 20 bin lira değerindeki altınları buldu. Altınları alarak, inceleme için emniyete götüreceklerini söyleyen dolandırıcılar, evden ayrıldı.

Daha sonra dolandırıldığını fark eden Akbaş, polise ihbarda bulundu.

Akbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, dolandırıcılara önce inanmadığını, itiraz ettiğini ancak daha sonra korktuğu için altınları verdiğini söyledi.

Polis, dolandırıcıların yakalanması için bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Evin yakınındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan şüphelilerin eşkali belirlendi.

Sayfa Yükleniyor...