(A) Milli Futbol Takımı'nın, 5 Eylül'de Estonya ile yapacağı Dünya Kupası eleme grubu maçı için Kayseri'ye gelecek konuk takımın taraftarlarının, Kayserispor taraftarları tarafından evlerde misafir edileceği bildirildi.

Grup 38 Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Yaldızlı, Estonya'dan gelecek taraftarları Kayseri'de misafir etmek için 20 gün önce Estonya'nın Ankara Büyükelçiliği'ne bir yazı ile başvuruda bulunduklarını belirterek, şunları söyledi:
''Bizim davet yazımız, Estonya Büyükelçiği tarafından memnuniyetle karşılandı. Estonya'nın Ankara Büyükeçisi Olvo Orav ve eşiyle diğer büyükelçilik personelini ben kendi yazlık bağ evimde 2 gün süreyle misafir edip ağırlayacağım. Diğer 20 Estonyalı taraftarı da dernek üyelerimiz evlerinde misafir edecek. Misafirlerimizin rahat etmeleri için her türlü hazırlığı yaptık.''

Hasan Yaldızlı, misafirlere ikram için hanımların hazırlıklarını sürdürdüklerini de ifade ederek, ''Konuklarımıza ünlü Kayseri mantısı, pastırma ve sucuğu ile katmer ikram edeceğiz. Kayseri mutfağının diğer yemekleri de tanıtılacak. Çok sayıda dernek üyemiz konuk almak için bekliyor. Konuk taraftar sayısı şu anda 20 olarak bildirildi. Bu sayı artsa da biz hazırlıklıyız'' diye konuştu.