Kirli oyunlar arasında bir 'Muhabir'

12 Eylül sonrası bir hesaplaşmanın yaşandığı yıllarda, Bodrum’da amansız bir takip...

28.10.2011 - 17:06

Kirli oyunlar arasında bir 'Muhabir'

70’li yıllarda Türkiye ‘de milyonlarca dolarlık kirli bir ticaret pazarı ortaya çıkmıştı. Bu kirli ticaret pazarının baronları uluslararası silah ve uyuşturucu tekelleri ile onların yerli işbirlikçileriydi. Milyonlarca doların döndüğü bu kirli ticaretten elde edilen kara paraların toplandığı yer ise İsviçre bankalarıydı.

Kirli ticaretin yerli aktörleri 12 Eylül darbesinin ayak seslerini derin güçlerin fısıldamasıyla önceden duyarak, kara paraları depoladıkları İsviçre’ye kapağı atmışlardı. Mafya babalarının en büyüğü, sahte bir kimlikle İsviçre’de yaşamaya başlayan Kara Kemal’di.

Gazeteci amcasını faili meçhul bir cinayette yitiren Murat, amcasının üzerinde çalıştığı yarım kalan araştırma dosyasını alarak gazeteciliğe başlamış ve Kara Kemal’in izini sürüp onun gerçek kimliğini deşifre eder. Kara Kemal ortadan kaybolur. Kara Kemal’in adamları Murat’ın peşine düşerler. 12 Eylül sonrası bir hesaplaşmanın yaşandığı 80’li yılların Bodrum’unda amansız bir takip başlar.

Mustafa Yoker
Mustafa Yoker, 1986-94 yılları arasında Milliyet Gazetesi’nin İsviçre temsilciliğini yaptı. İsviçre ve Türk medyasında yazılar yazan Mustafa Yoker, 1988 yılında Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyetinin Jüri Özel Ödülünü kazandı. ‘Muhabir 12 Eylül Kuşları’ 2011 yılında yayınlanan ilk kitabı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...