‘Kırmızı halı’da gelinlik modası

Yılın en gösterişli ‘kırmız halı’ geçişine damgasını vuran trendler tek kollu ve straplez elbiseler, kabarık etekler ve gelinliği çağrıştıran kesimlerle ortaya çıkan beyaz rengiydi.

Haberler 23.02.2009 - 14:39

‘Kırmızı halı’da gelinlik modası

81. Oscar Akademi ödülleri, Los Angeles’taki düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Tören Kodak Theatre’a davetli çok sayıda ünlü sanatçı ve sinema sektörünün önde gelen isimlerinin, gazetecilerle çevrili kırmızı halı üstünde boy göstermeleriyle başladı.

Beyaz bu yıl ‘kırmızı halı’nın en popüler rengiydi. Gelinliğe benzeyen uzun vintage elbisesiyle Penelope Cruz, yine gelinlik çağrışımlı Dior’la Sarah Jessica Parker, Versace ile Marisa Tomei, deniz kızı kesimi etekli Dolce & Gabbana ile Melissa George, Roberto Cavalli elbisesiyle Taraji Henson, işlemeli straplezle Anne Hathaway gecenin favori rengi beyazı tercih edenler arasındaydı.

Tek kollu elbise seçimi yapanlardan gri Stefano Pilatı ile Kate Winslet, tren etekli Versace ile Marisa Tomei ve koyu gri taşlı elbisesiyle Queen Latifah şıklığıyla dikkat çekenler arasındaydı.

Yaşının olgunluğu ve zerafetine uygun Gri Alberta Ferreti’yle Meryl Streep, fildişi rengi straplez Prada elbisesiyle Jessica Biel, lacivert payetli siyah Dior elbisesiyle geçen yılın en iyi kadın oyuncusu Marion Cotillard ve dore Reem Akra elbisesiyle en iyi yardımcı kadın oyuncu adayı Viola Davis gecenin şıkları arasındaydı.

Davetlilerin hepsi tek parça elbiselere bürünürken, her zaman sıradışı giyim tarzıyla dikkat çeken Tilda Swinton iki dökümlü parçadan oluşan Lanvin marka bir kostüm seçmişti. Farklı renkleri kullananlar arasında ise lila Armanı Prive’la Alicia Keys, sakız pembesi straplez Rodarte’yle ise Natalie Portman vardı.

Gösterişli mücevherlerden kaçınıldı
Yıldızlar belki de ekonomik krizin etkisiyle genellikle gösterişli mücevherlerden kaçınırken, Tarajı Henson elmas vintage kolyesiyle ve Amy Adams kimilerince Noel süsüne benzetilen renkli kolyesiyle tüm dikkatlari üzerine topladı. Angelina Jolie de Lorraine Schwartz marka zümrüt takımıyla göz kamaştırdı.

Gelelim bu yılın rüküşlerine...
16 yaşındaki High School Musical yıldızı Miley Cyrus’un kat kat etekli metalik parıltılı elbisesi kimilerine göre yaşına uygun bir seçimken, kimilerince çok abartılı ve karmaşık bulundu. Frozen River filmiyle en iyi kadın oyuncu adayı olan Melissa Leo’nun bakır Badgley Mischka elbisesi ise ne renk ne de kesim olarak göz doldurdu. Beyonce’nin büyük çiçek desenli siyah ve dore elbisesi de eleştirilen seçimlerden biriydi. Slumdog Millionaire’in kadın oyuncusu Freida Pinto’nun asimetrik kobalt mavisi John Galliano elbisesi de cesur bir seçimdi ancak rüküş bulundu.

En rüküş erkek Mickey Rourke
Kırmızı halı geçişindeki erkekler arasında en çok akılda kalan isim ise şüphesiz Mickey Rourke oldu. En iyi erkek oyuncu adayı, beyaz Jean Paul Gaultier takımı, güneş gözlükleri ve geçtiğimiz hafta ölen köpeğinin resmini taşıyan kolyesiyle her zamanki rüküşlüğünü Oscar gecesinde de korudu.

Sayfa Yükleniyor...