Kış mevsiminde bahar renklerine ihtiyacımız var.

Güneşi bizden esirgeyen kış mevsiminde, bizi kırmızı ve turunculara yöneltmesi gerekirken genellikle siyah veya kahverengilere yöneliyoruz

31.03.2010 - 14:54

Kış mevsiminde bahar renklerine ihtiyacımız var.

Kış yaklaşınca dolaplar, giysiler, eşyalar daha koyu renklere, kahverengi, siyah skalasına kolayca kayar. Daha az güneş getiren hava şartları, doğada azalan kırmızılar, maviler, turuncular yerini soluk bir yeşile ve yapraksız ağaçlara bırakınca, direneceğimize kışın tonlarına bürünürüz. Oysa renklere en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman kış mevsimidir. Sonbaharda bile turuncu yapraklar bize görsel bir ziyafet yaratırken, kışın kararan hava, doğanın gri kahverengi örtüsü evlere siner. Kapanan camlar, çekilen perdeler içimizi iyiden iyiye karartır. Değişen saatler nedeniyle de akşam erken kararan hava bizi koşarak siyaha kavuşturur. Kış boyu kendinize bol bol turuncu, pembe, mor alın. Dekorasyon değişikliklerinizde siyah ve kahverengiyi eliniz titreyerek seçin. Emin olmadan koyu renkler tercih etmeyin. Işıklı ve keyif arttırıcı renklere yönelin.

Renkler psikolojik bir deneyimdir. İnsanın psikolojik kalitesini direkt etkileyen bir değer olduğu için hafife alınmaması gerekli çok önemli bir kriterdir. Bugünlerde siyah, gri ve kahverengiye yöneliyorsanız bunu da kendi adınıza dikkatle değerlendirmelisiniz.

Saygılarımla,
İçmimar ve Feng Shui Uzmanı Funda Ceyhan


http://www.benimfengshuim.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...