Doğu Akdeniz'de ''Çukurova'' adından da anlaşıldığı gibi çukur ve ovalık arazi yapısı nedeniyle kar yağışının hemen hiç görülmediği Adana kent merkezinde yaşayanlar, baharın tadını çıkarmaya başladı. Denize yakınlığı ve coğrafi konumu nedeniyle kış mevsiminin hafif geçtiği Adana'da, güneşli hava halkı sokağa taşıdı. 

Bazı vatandaşlar, Seyhan Nehri kıyısında, kimileri de Dilberler Sekisi, Merkez Park ya da diğer park ve bahçelerde yürüyüşe çıkarken, lokanta, pastane ve kafelerin sandalyeleri ise sokağa taştı. Güneşli havayı fırsat bilen işletmeciler, masalarını kaldırımlara taşıyarak, müşterilerinin güneşli havanın tadını çıkarmasını sağlıyorlar. 

Önce paltoların, sonra ceketlerin atıldığı, son bir kaç gündür de penye kıyafetlerin giyilmeye başlandığı kent merkezindeki güzel havaya karşın Adana'nın yüksek kesimlerdeki ilçelerinde kış koşulları etkisini sürdürüyor. Adana'nın Tufanbeyli, Saimbeyli, Aladağ ve Feke ilçelerinde bazı yerlerde kalınlığı 1 metreyi geçen kar, yaşamı olumsuz etkiliyor. 

Saimbeyli'nin 1630 metre yükseklikteki Obruk yaylasında hizmet veren bazı lokantalar yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Yüksekliği 2 metreye yaklaşan kar nedeniyle bazı ev ve iş yerleri kar altında kaldı. Vatandaşlar, tünel ve kanallar açarak ev ve iş yerlerine ulaşımı sağlamaya çalışıyor. 

Kar, bu çileli yüzüne karşın sömestr tatilindeki çocukların ise eğlence kaynağı oldu. Karda kayan, kar topu oynayan, kardan adam yapan çocuklar, tatilin tadını çıkarırken, fotoğraf tutkunlarının da bazen ''beyaz çile'', bazen de görsel bir şölen sunan beyaz örtüyü görüntülemek için gruplar halinde gezdikleri gözleniyor. 

GÜNDÜZ 19 DERECE
Adana'da hava sıcaklığının gündüz 19 derece olduğu, gece ise 6 dereceye kadar düştüğü bildirildi. Yetkililer, Doğu Akdeniz'in diğer kentleri Mersin'de hava sıcaklığının 17, Osmaniye ve Hatay'da ise 16 derece kaydedildiği, önümüzdeki günler için hava sıcaklığında önemli bir değişim beklenmediğini belirttiler.