Kitap aldı, otomobil kazandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen ''Kültür A.Ş Yayınları ve İstanbul Kitapçısı Kazandırıyor'' kampanyası talihlerine hediyeleri dağıtıldı. Bir talihliye Mercedes marka otomobil verildi.

29.12.2010 - 10:49

Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Bayhan, kampanyanın kitap konusundaki hassasiyetlerinin bir yansıması olduğunu, kitap ve kitapçıdan yola çıkarak kitabın keşfiyle birlikte İstanbul'un kültürünü ve güzelliklerini tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.        

Kültür değerinde ve inancında kitabın önemli bir yeri bulunduğunu belirten Bayhan, İstanbul'un sadece bir yıllığına değil, bir ömür dünyanın kültür başkenti olduğunu, böyle bir şehirde yaşamanın bir lütuf olarak görülmesi gerektiğini kaydetti.        

Bayhan, kampanyanın aynı zamanda kamunun gerçekleştirdiği en büyük kampanya olma özelliğini de taşıdığını bildirdi.       

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da kampanyanın kitapları daha fazla okuyucu ile buluşturduğunu ve İstanbul'un kültür iklimine katkı sağladığını ifade etti.        

Yıldız, okumayı sevdirmek ve bir yaşam biçimi haline getirmek için okullarda bir saati ders formatı halinde ''okuma saati'' olarak uyguladıklarını söyledi.        

Törende, 11 Ağustos-15 Kasım tarihleri arasında Kültür A.Ş'nin İstanbul Kitapçısı şubelerinden en az 20 liralık alışveriş yapmak suretiyle kampanyaya dahil olan ve noter huzurunda Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan çekilişte belirlenen 3 bin 25 talihliden bazılarına ödülleri verildi.        

Kampanyada, Mercedes marka otomobil kazanan Barış Yazıcı isimli talihliye ödülü Nevzat Bayhan ve firma yöneticileri tarafından verildi.       

Yazıcı, çekilişe 3 kuponla katıldığını, otomobilin kendisine çıkmasından büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...