'Kıyamet'in uğramadığı köy

Her yıl Noel döneminde tek bir yabancı turistin bile görülmediği İzmir'in Şirince köyü, bu yıl Maya takvimine göre 21 Aralık'ta kıyamet kopacağına inananların akınına uğradı.

27.10.2012 - 13:23

'Kıyamet'in uğramadığı köy

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyü, Maya takvimine göre 21 Aralık 2012'de kıyametin kopacağına dayanan bir inanış sayesinde yabancı turist açısından her yıl boş geçen Noel tatili döneminde bu yıl yüzde 100 doluluk yaşayacak.

Guetemala'da bu yılki kazılarda hem daha eski hem de 21 Aralık 2012 tarihinin daha ilerisini gösteren bir Maya takvimi bulunsa da belli çevreler, Marduk gezegeninin 21 Aralık’ta dünyaya çarparak kıyamet kopacağına inanıyor.

Dünyada kendilerini 'Mavi Enerji Grubu' olarak nitelendiren bir grup, 21 Aralık 2012'deki kıyametten, yeryüzünde sadece Şirince ile Fransa'nın güneyindeki Bugarach köyünün etkilenmeyeceğini düşünüyor.

Bu düşünce, Noel döneminde yabancı turistten mahrum kalan Şirince köyünü cazibe merkezi haline getirdi.

Kıyametten sadece Şirince ile Bugarach köylerindeki insanların Hz. İsa tarafından kurtarılacağına inanan 'Mavi Enerji Grubu'na mensup kişiler, Şirince köyündeki konaklama tesislerini yaptırdıkları rezervasyonlarla Aralık ayı için şimdiden doldurdu.

HAREKETLİLİKTEN KÖYLÜLER DE MUTLU
Şirinceli köylüler de Aralık ayı sonu için bu yıl ilk kez yaşanan hareketlilikten mutluluk duyuyor.

Şirince sakinlerinden İbrahim Kataç, ''Keşke bu söylentiler hep olsa. Bu söylentilerle buraya daha çok insan, daha çok müşteri gelmiş olacak. Böylelikle köyde ticari hareketlilik oluşacak'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...