NTV

Kızı için Valilikten ayrıldı

Yaşam

Konuşma güçlüğü çeken kızını yalnız bırakmamak için Ağrı Valisi iken emekliye ayrılan Çetin'e büyük armağan. Dört yaşındaki Beyza'nın ilk sözcüğü "Babacığım" oldu.

Ağrı Valiliği'ne 2008 yılında atanan ve kısa sürede yaptığı işler mütevazı kişiliğiyle halkın gönlüne taht kuran Mehmet Çetin, geçtiğimiz hafta ani bir kararla emekliye ayrıldı.

Akşam gazetesinin haberine göre; 51 yaşındaki Çetin'in bu kararının perde arkasında 4 yaşındaki kızı Beyza vardı. Çetin, konuşma güçlüğü çeken 4 yaşındaki kızı Beyza'nın tedavi sürecinde yanında olmak istiyordu. Uzmanların tedavide çok etkili olacağını söylemesi üzerine bu kararı alan Mehmet Çetin Ağrı'dan ayrılarak Eskişehir'de yaşayan kızı ve eşinin yanına geldi.

Çetin artık Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklulukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde kızının tedavisinin her aşamasında yanında. 

Beyza da babasının bu sürprizine bir başka sürprizle yanıt verdi. Babasının gelmesiyle birlikte tedavide büyük bir ilerleme kateden Beyza'nın sorunsuz söylediği ilk kelime 'Babacığım' oldu.

Yavaş yavaş cümleler kurmaya başlayan Beyza'daki gelişmeyi gören Çetin şunları anlattı:

"Eskişehir'e geldiğim günden beri Beyza'da çok olumlu değişiklikler oldu. Bu da görevimden ayrılma kararımın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Kızımdan 'Babacığım' kelimesini duymak dünyaya bedel. İyi ki valiliği bırakıp kızımın yanına gelmişim. Tedavi minimum bir, maksimum bir buçuk yıl sürecek. Yanında olduğum zaman Beyza çok mutlu. Ümit ediyorum ki bu terapi böyle bir ortamda daha verimli ve olumlu sonuç verecek."

UZMANLAR NE DİYOR?
Beyza'nın tedavisi yürüten uzmanlar ise babasının gelmesinin ardından çok olumlu gelişme yaşandığını ifade ediyor.

Uzmanlar Beyza'nın anne ve babasının yanında olmasından çok etkilenip tedaviye daha kısa zamanda yanıt vereceği görüşünde.