Kızına tokatın cezası ağır oldu

Tartıştığı kızına tokat attığı gerekçesiyle 3 bin TL para cezasına çarptırılan emekli harita teknikeri, Yargıtay'ın da kararı onaması üzerine para cezasını ödedi.

23.08.2011 - 11:06

Kızına tokatın cezası ağır oldu

3 çocuk babası Ahmet Yaşar Demirköse, 2008 yılında sözünü dinlemediği gerekçesiyle evinde tartıştığı kızı Elif Karahan'a tokat attı.

DHA'nın haberine göre; hastaneden, 'Basit tıbbi tedaviyle iyileşir' raporu alan 32 yaşındaki Karahan, ertesi gün babası hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Zonguldak 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde 25 Kasım 2008'de sonuçlanan davada Ahmet Yaşar Demirköse'ye, 3 bin lira adli para cezası verildi.

Demirköse, karara itiraz ederek Yargıtay'a başvurdu. Ancak Yargıtay 2. Ceza Dairesi de mahkemenin kararın onadı. Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı, Yargıtay'ın kararı üzerine Demirköse'ye, 'Para cezasını ödeme emri' çıkardı.

Geçen mayıs ayında Köse'ye tebliğ edilen ödeme emrinde, söz konusu para cezasının tamamını veya 3'te 1'ini tebliğ tarihinden itibaren 1 ay içinde ödenmediği takdirde, bu cezanın 1 ay hapse çevrileceği belirtildi. Demirköse, 3 bin TL'yi 3 taksitte ödeyeceğine dair taahhütte bulundu. Ayda 900 lira emekli maaşı alan Demirköse, restoranlarda keman çalarak ve komşularından borç alarak taksitleri ödedi.

Ahmet Yaşar Demirköse, tokat olayından 1 yıl sonra kızının evi terk ettiğini, 5 ay önce de evlenerek Alaplı İlçesi'ne yerleştiğini söyledi ve "Biz Müslüman bir aileyiz. Bu yaşa gelmiş bir kızın anaya-babaya biraz daha saygılı olması gerekmez mi? Ben buna sinirlendim. İlk kez de bir tokat attım. Ben kızıma tokat attım diye bu cezayı haketmedim. Ama yine de adalete saygımız var. 3. taksiti de bin bir zorlukla ödedim" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...