Kızlarını ismini 'Facebook'tan esinlendiler

Sosyal paylaşım ağı facebook'ta uzun zaman geçirmeyi seven İsrailli bir çift, yeni doğan kızlarına ''Like'' (Beğen) adını verdi.

Haberler 17.05.2011 - 14:52

Amerikan NBC televizyonunun sitesinde yer alan bir haberde, Lior ve Vardit Adler adlı çiftin diğer iki çocuğunun adı da İbranice ''Bal'' ve ''Turta'' anlamına geldiği belirtildi.        

Yeni doğan minik bebek Like'ın babası Lior Adler, ''çocuklarıma başka hiçbir yerde veya en azından İsrail'de kullanılmayan isimler vermek benim için önemli'' dedi.

Bir zamanlar yeni doğan çocuklara kutsal kitaplardan isim koymanın moda olduğunu belirten Vardit, şimdi de facebook ve facebook'taki "Like" butonunun dünyada ikon haline geldiğini söyledi.        

Çift, çocuklarına verdikleri ismin kulağa nasıl geldiğinin de kendileri için önem taşıdığını belirtti. Lior Adler, ''Like isminin hoş ve uluslararası bir tınısı var'' dedi.        

Dostlarının, yeni doğan kız bebeğe verilen ismi duyunca kulaklarına inanamadığını belirten Adler çifti, aileleri ve dostlarının, facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ve facebook'u beğenmemekte özgür olduklarını da ifade etti.
Sayfa Yükleniyor...