'Köpeğin maması daha güzel olurdu'

Yarışmacıların yemek yapma konusunda hünerlerini sergilediği "Master Chef Türkiye" adlı yarışma programı uyarı cezası aldı.

12.05.2011 - 10:43

'Köpeğin maması daha güzel olurdu'

Yarışmanın 3 hafta önce yayınlanan bölümünde jüri üyesi Batuhan Piatti Zeynioğlu'nun yarışmacıların yaptığı yemeklere "iğrenç" demesi, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) tepki gördü.

RTÜK üyeleri, "Yayın hizmetlerinin insan onuruna saygılı olma ilkesine aykırı olamayacağı, kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremeyeceğine ilişkin yayın ilkesinin ihlal edildiği" gerekçesiyle, kanala uyarı cezası verdi.

Bunun yanı sıra jüri üyelerinden Murat Bozok, yarışmacılardan birinin yaptığı yemeği tadarken, "Köpeğin maması daha güzel olurdu" ifadesini kullanmış ve yarışmacı değerlendirmenin çok ağır olduğunu söyleyerek mekânı terk etmişti.

Geçen hafta toplanan RTÜK üyelerinden bir de 'şiddet ve intihar görüntülerini çocukların ekran başında oldukları saatte yayınladığı' gerekçesiyle 'Behzat Ç.' adlı diziye uyarı cezası geldi.              


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...