Koray'dan (Onur Büyüktopçu) haber var

Paris'e tatile giden ve Nice'teki saldırı sırasında orada olan Kiralık Aşk'ın Koray'ı Onur Büyüktopçu'dan haber var. NTV canlı yayınına bağlanan Büyüktopçu, Nice'de yaşananları anlattı.

ntv.com.tr 15.07.2016 - 11:46 | Son Güncelleme : 15.07.2016 - 12:59

Koray'dan (Onur Büyüktopçu) haber var

Fransa’nın Nice kentinde 14 Temmuz Fransa Ulusal Günü kutlamaları sırasında meydana gelen terör saldırısında 84 kişi hayatını kaybetti.  Kiralık Aşk dizisinde Koray karakterini canlandıran Onur Büyüktopçu da dünyayı sarsan ve 84 kişinin öldüğü Nice saldırısı sırasında oradaydı.

NTV canlı yayınına bağlanan Onur Büyüktopçu, Nice'de yaşananları Erhan Ertürk'e anlattı:

Şuanda insanlan sürekli elinde telefonla. Bir tedirginlik hali var. Akşam yemeğinden sonra kamyonun ilerlemiş olduğu sahil şeridinde bir kalabalık vardı. Eğlence vardı. Biz de oradaydık. Yorulduğum için bir yerlerde bir şeyler içmek istedik.

"İNSANLAR KOŞTURMAYA BAŞLADI"

Daha sipariş verirken hengame oldu. İnsanlar koşuşturmaya başladı. Biz de anlamadan koşturmaya başladık. Kamyonu görmedim ama muhtemelen önümüzden geçti. Çünkü kamyonun geçtiği yerle bizim oturduğumuz yer 25 metre. 

"KORKUNÇ ÇIĞLIK VE HENGAME VARDI"

Korkunç bir çığlık ve hengame vardı. Can pazarı yaşandı. 10 gündür gezdiğimiz yerlerde komandolar geziyordu. Sorduğumuzda bunun güvenlik sebebiyle olduğu açıklandı. Arkadaşım uzun süre Fransa'da yaşadığı için bu durumu Nice'te daha önce yaşanmadığını söyledi. O çığlıklar, itfaiye, polis vs bunun idrakının geç farkına vardık.

"UZUN SÜRE HABER ALINAMADI"

Nice'deki saldırının ardından oyuncuyla ilgili ilk bilgi menajer Talip Demir'den gelmişti.

Olay anında menajeri Talip Demir ile telefonla konuşan Büyüktopçu'dan kısa süre öncesine kadar haber alınamamış, durumun basında ve sosyal medyada yer alması genç oyuncunun sevenlerini tedirgin etmişti. 

Menajer Talip Demir ntv.com.tr'ye yaptığı açıklamada Onur Büyüktopçu'ya önce ulaştığını ve oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğunu açıklamıştı.. Demir sözlerini şöyle tamamlamıştı:

 Onur Büyüktopçu dün Nice tatilinden fotoğraf paylaşmıştı.
 Onur Büyüktopçu dün Nice tatilinden fotoğraf paylaşmıştı.

"KIZ ARKADAŞIYLA BİRLİKTE"

Onur yarım saat önce aradı beni. Sağlık durumu iyi ancak psikolojik olarak çok etkilenmiş, uzun süre konuşamadık. Onun yerine tatilde ve dün yanında olan kız arkadaşı Ebru Kara aldı telefonu. Konsolosluğu arayıp iletişim halinde kalmalarını istedim. Nice'te sokağa çıkma yasağı uygulandığı için her yer bomboş. Bugün 18.30 uçağıyla Türkiye'ye dönüyorlar. 21.30 gibi İstanbul'da olmasını bekliyoruz.

"KIL PAYI KURTULDUK"

Onur Büyüktopçu'nun dün gece kendisini aradığını söyleyen Talip Demir "İnsanları tarıyorlar, yanımızda ölüyorlar. Kıl payı kurtulduk, Allah bizi korudu. Eve sığınacağız, gidemiyoruz” dedikten sonra telefonu kapattı. İnanmadım, şaka yaptığını sandım. Televizyonda yaşananları gördükten sonra Onur'u aradım ancak ulaşamadım. Kimseye de bir şey söyleyemedim. Süre uzadıkça endişelendim. Neyse ki o bana ulaştı ve sağlık durumu iyi" dedi.

ONUR BÜYÜKTOPÇU KİMDİR?

Oyuncu Onur Büyüktopcu 24 Nisan 1982'de doğdu. İngiltere’deki Academy of Creative Training Brighton Act London Film Academy’de eğitim aldı. Oyunculuğa ilk adımını 2003 yılında Lise Defteri'ndeki Yusuf karakteriyle adım attı. Yabancı Damat, Doktorlar, Güz Gülleri gibi farklı dizilerde yer alan Büyüktopçu, Kiralık Aşk dizisinde Koray rolüyle kariyerinde zirve yaptı. Onur Büyüktopçu oyunculuğun yanında cast direktörlüğü, menajerlik ve tiyatro oyunculuğu yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...