Küçük deniz kızı hayata veda etti

Bacakları doğuştan birbirine yapışık olan ve böbrek sorunları yaşayan, boşaltım sistemi de çalışmayan 10 yaşındaki Pepin hastanede öldü.

27.10.2009 - 10:10

Küçük deniz kızı hayata veda etti

Bacakları birbirine yapışık doğan 10 yaşındaki Shiloh Pepin hayata veda etti. Durumuna deniz kızı sendromu adı verilen Pepin'in doğumundan sonra sadece birkaç gün yaşayabileceği düşünülmüştü. Bir haftadır durumu ciddiyetini koruyon Pepin'in hastanede öldüğü açıklandı.

Hastalığının tıptaki adı sirenomelia (iki bacağın doğuştan birbirine yapışık oluşu) olan küçük kızın sadece kısmen çalışan bir böbreği vardı. Ayrıca Pepin'in kalın bağırsağının aşağı kesimi ya da genital organı da bulunmamaktaydı.

Nadir olarak bu sorunu yaşayan çocukların bacakları ameliyatla ayrılıyor. Ama böyle bir ameliyat Pepin'in damarlarının dolaşım sistemine çok büyük zarar verebilirdi. Pepin sonuncusu 2007'de olmak üzere iki böbrek nakli geçirmişti.

Bu ay başında küçük kızın annesi Leslie, kızının soğuk aldığını ve zatürreeye çevirdiğini söylemişti. O zaman Pepin hastaneye kaldırılmış ve antibiyotik tedavisine başlanmıştı. Pepin ayrıca solunum cihazına bağlanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...