Küfreden taraftar para cezası aldı

Mersin Amatör Süper Lig'de mücadele eden Erdemli Belediyespor'un Kulüp Başkanı, 2.5 yıl önce yapılan bir karşılaşma sırasında bazı taraftarların kendisine küfrettiği gerekçesiyle başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

Haberler 24.08.2010 - 14:51

Küfreden taraftar para cezası aldı

20 Ocak 2008 tarihinde deplasmanda Bozyazı Belediyespor ile karşılaşan Erdemli Belediyespor'un Kulüp Başkanı Mehmet Morgül, maç sırasında taraftarlardan küfür ve hareket içeren sözler işiterek, konuyu yargıya taşıdı.        

Bozyazı Sulh Ceza Mahkemesinde görülen dava, yaklaşık 2.5 yıl aradan sonra karara bağlandı. Mahkeme heyeti, taraftarlar Özgür Beraç, Çağrı Kiprit, Orhan Doğan, Mehmet Deveci, İlyas Altunöz ve Mustafa Yağ'ı davacıya küfür ve hakaret ettiklerine karar verdi.

Mahkeme heyeti toplam 15 bin 260 TL para cezasına çarptırdığı sanıkların, maddi durumlarını göz önünde bulundurarak, ödemeyi 20 eşit taksit halde tahsil edilmesini kararlaştırdı.

Mahkeme kararı gereğince sanıklar, 5 yıl boyunca maçlara sadece ''denetimli'' olarak gidebilecek.        

Morgül, Türkiye'de maç esnasında küfreden taraftarlara ceza aldıran ilk kişi olarak tarihe geçtiğini iddia ederek, ''Daha önce mahkeme kanalı ile küfreden taraftar ceza almamıştı. Cezalar federasyon tarafından kulüplere veriliyordu. Bu karar emsal teşkil etmeli'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...