'Laik' sitenin yazısı kaldırıldı

Başbakan Erdoğan'ın katıldığı radyo programında da söz ettiği sitenin girişindeki 'Atatürkçü, laik, demokratik insanların yaşadığı sitedir' yazısı kaldırılmış...

10.06.2011 - 10:10

'Laik' sitenin yazısı kaldırıldı

Antalya'nın Lara semtindeki Feyziefe Sitesi'nin girişinde, Türk bayrağı ve Atatürk resmi bulunan tabeladaki, 'Atatürkçü, laik, demokratik insanların yaşadığı sitedir' yazısının eylül 2010 tarihinde kaldırıldığı ortaya çıktı.

Lara Çağlayan Mahallesi 2080 Sokak'ta bulunan Feyziefe Sitesi, 2008 yılının Ekim ayında inşaatı tamamlanarak oturulmaya başlandı. 3 bloklu 82 daireden oluşan 300 kişinin yaşadığı sitenin girişine arazi sahibi Feyzi Efe tarafından, üzerinde Türk bayrağı ve Atatürk resmi bulunan 'Atatürkçü, laik, demokratik insanların yaşadığı sitedir' yazılı tabela asıldı.

Siteyle ilgili haberlerin 21 Eylül 2010 tarihinde gazete ve televizyonlarda yayınlanmasının ardından rahatsız olan sakinler, site girişindeki büyük tabelada yer alan 'Atatürkçü, laik, demokratik insanların yaşadığı sitedir' ifadesini hemen kaldırttı. Tabeladaki Türk bayrağı ve Atatürk resmi ise kaldı.

Sitenin her 3 bloğunun da girişinde profesyonel site yönetimi tarafından asılan 'Çağdaş sitemizde çağdaş bir yaşam için kurallar' yazılı panoda yer alan ilk madde, 'Laik- Demokratik- Atatürkçü düşünceye sahip olmak' kuralı ise yerini koruyor.

BAŞBAKAN, RADYO PROGRAMINDA SÖZ ETTİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kral FM'de Gezegen Mehmet'in programında isim vermeden Feyziefe Sitesi'ni gündeme getirmiş ve şöyle demişti:

"Biz 8,5 yıldır bu ülkeyi yönetiyoruz, kimin içkisine karıştık, kimin yaşam biçimine karıştık? Böyle bir şey duydunuz mu, gördünüz mü? Ama biz bunlara diyoruz ki, 'Siz de bize karışmayın, bırakın ben de ailemle inandığım gibi yaşayayım.' Ama şu anda bu ülkede başörtülü olduğu için gittiği herhangi bir restoranda, bunlar istisna şeyler ama kendilerine hizmet verilmeyen yerler var. Bu tür restoranlar var. Çok daha enteresan, şu anda Antalya'da bir site, 'Buraya laik olmayanlar giremez.' Bunlar var... Bunlardan rahatsızım, bunları duymak istemiyorum, bunları yaşamak istemiyorum."
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...