İlişkili Haberler

Oyuncu ve yapımcı Lena Dunham, 2017 ve 2018 yıllarındaki görünümünü kıyaslayan bir ‘öncesi-sonrası’ fotoğrafı paylaştı. Ama herkesin yaptığı gibi, öncesi kilolu fotoğraf, ardından kilo verdiği fotoğraf şeklinde bir paylaşım değildi bu. Dunham, ters köşe yaparak vücuduyla ne kadar barışık olduğunu gösterdi.

32 yaşındaki sanatçı, 2017 yazına ait sosyal medya paylaşımının altına, “Çok hastaydım ama vücuduma tapıyordum” notunu yazdı.

Dunham, Şükran Günü sonrası çekilen fotoğrafına ise “Mutluyum, gururluyum ve iyileşiyorum dolayısıyla bu vücuda tapmalıyım ve ona teşekkür etmeliyim” yorumunu yazdı.

Bedeninden utananlara karşı yaptığı konuşmalarla tanınan oyuncu, gerçek ve doğal fotoğraflarını hiç çekinmeden paylaşmasıyla biliniyor.

DERGİYE SELÜLİTLİ KAPAK

Başrolünde yer aldığı ve yapımcılığını üstlendiği The Girls dizisiyle iki Altın Küre kazanan Lena Dunham, geçen yıl Glamour dergisine verdiği kapak pozuyla gündeme gelmişti.

Dergi kapağı için dizideki rol arkadaşlarıyla birlikte poz veren Dumham’ın fotoğrafı, hiçbir rötuş yapılmadan basılmıştı.

Dunham; insanların yeteneklerinden bağımsız olarak vücudunu göz önünde bulundurmalarının "adil oyun" olmadığını ve bunun kendisine karşı bir silah olarak kullanılmaması gerektiğini söylemiş, “Hollywood’daki (ve Instagram’daki) kadınlara, ilham verdikleri ve kadın şeklini her biçimiyle normalleştirdikleri için teşekkür ederim. Glamour’a da selülitlerimi her yerde haber yapmalarına izin verdiği için teşekkür ederim” demişti.