Londra'nın en etkili 1000 kişisinden üçü Türk

London Evening Standard gazetesinin her yıl yayımladığı 1000 kişilik listede, modacı ve tasarımcı Erdem Moralıoğlu, tiyatro yönetmeni Mehmet Ergen ve prodüktör Leyla Nazlı da yer alıyor.

Anadolu Ajansı 16.11.2009 - 17:24

İngiltere'nin başkenti Londra'da siyaset, ekonomi, moda, medya, spor ve sanat gibi alanlarda en etkili isimlerin belirlendiği, "Londra'nın en etkili 1000 kişisi" listesinde üç Türk de bulunuyor.

London Evening Standard gazetesinin her yıl yayımladığı listede, modacı ve tasarımcı Erdem Moralıoğlu, tiyatro yönetmeni Mehmet Ergen ve prodüktör Leyla Nazlı da yer alıyor.

Moralıoğlu, listenin moda kategorisinde dünyaca ünlü İngiliz Burberry markasının yaratıcı direktörü Christopher Bailey ve Stella McCartney, Alexander McQueen ve Sir Paul Smith gibi diğer dünyaca ünlü modacılarla birlikte bulunuyor.

Erdem Moralıoğlu'nun, tasarladığı kıyafetlerle Başbakan Gordon Brown'un eşi Sarah Brown gibi bazı İngiliz siyasetçilerin eşlerinin kalbini kazandığı belirtiliyor.

"Londra'nın en etkili 1000 kişisi" listesinin tiyatro ve dans kategorisinde ise Türk tiyatro yönetmeni Mehmet Ergen ve prodüktör Leyla Nazlı bulunuyor. İstanbul doğumlu Ergen'in Nazlı ile birlikte Londra-Dalston'daki eski bir dikiş makinesi fabrikasını tiyatroya çevirdiği ve sahneye çok sayıda oyun koyduğu hatırlatılıyor.

Bu arada listede, Başbakan Gordon Brown'dan, Dışişleri Bakanı David Miliband'a, Türk kökenleriyle Türkiye'de de tanınan Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'dan Harry Potter'ın yazarı JK Rowling'e kadar, Londra'da yaşayan çok sayıda siyasetçi, sanatçı, sporcu, şarkıcı, müzisyen, bilim adamı, yönetici ve iş adamı yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...