Süper Loto'nun 9 hafta devreden ve ikiye bölünen süper ikramiyesinin Antalyalı talihlisi 64 yaşındaki Hasan Yörük evine döndü. Antalya'nın merkez Aksu İlçesi Solak Mahallesi'ndeki evine dün gelen emekli bekçi Yörük, bugün sabah saatlerinde mahalle arkadaşlarıyla kahvede buluşup okey masasına oturdu.

11 milyon 295 bin TL'lik ikramiyenin sahibi olan Yörük, ilk partiyi kaybetti ve 20 TL'lik hesap ödedi. İkinci parti oyunda da şansı kötü giden Yörük, "Hesapları ödemek için yeniliyorum" diye espri yaptı.

DHA'nın haberine göre; Antalyalı Süper Loto talihlisi Yörük, ikramiyenin kendisine çıktığını öğrendikten sonra ağabeyinin ve kayınbiraderinin evinde saklandığını söyledi.

İLK GÜN KORKTU!
İlk gün, "Acaba bana bir şey yaparlar mı?" korkusu yaşadığını ama sonrasında bu korkuyu üzerinden attığını belirten Yörük, "Artık geceleri çok rahat uyuyorum. Durup dururken anlamsız heyecanlara kapılmıyorum" dedi.

İkramiyenin kendisine çıktığının duyulması üzerine kendisine ulaşan, ulaşmaya çalışan bir çok yakını ve akrabası olduğunu anlatan talihli Yörük, bu durumdan rahatsız olmadığını, imkan ölçüsünde herkese yardım edebileceğini söyledi. Hasan Yörük, hayali akrabalarla karşılaşmadığını söyledi.

Üzerinde güvenlik kamerası kayıtlarında görünen yamalı kumaş pantolonu olan milyoner Yörük, bu durumun kendisine hatırlatılması üzerine okey masasındaki arkadaşlarına dönerek, "Bana bir pantolon almalarını söyledim. Ama oralı olan yok" diye espri yaptı.

İLK İŞ OLARAK OĞLUNU HAPİSTEN KURTARACAK
11 milyon TL ile ne yapacakları konusunda kararın çocuklarına ait olduğunu belirten üç çocuk babası Yörük, bir oğlunun karşılıksız çek nedeniyle hapiste olduğunu belirtek, ilk işinin onu hapisten çıkartmaya çalışmak olduğunu söyledi. İkramiyeyi yatırdığı bankanın kendisine açtığı kredi ile borçlarını kapattığını anlatan Hasan Yörük, herkes gibi daha iyi bir ev, güzel bir araba isteğini bulunduğu söyledi ama önceliğini çocuklarında olduğunu belirtmeyi de ihmal etmedi.

Hasan Yörük'le okey masasında bulunan mahalle arkadaşları ise durumdan son derece memnun. Hesapları Yörük'ün ödediğini anlatan Mustafa İbçin, "Biz daha önce de milyonerle aynı okey masasında oyun oynadık. Mahallemize paranın para olduğu dönemde Milli Piyango'dan 500 milyon çıkmıştı" dedi.

OKEY ARKADAŞI ANLATTI
Yörük'ün okey arkadaşı Ahmet Kara ise talihliyi, "Sanki o kadar para ona çıkmadı. Hiçbir şeyden haberi yok. Böyle saf temiz biri" diyerek anlattı.

Mahallenin kahvecisi Mehmet Çom ise Yörük'ün emekli olduğu için her ay başında hesabını düzenli olarak kapadığını, şu ana kadar Yörük'ten sadece mahallede düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlarda kullanılmak üzere mahalle adına masa ve sandalye sözü aldığını söyledi.

Yörük'ün mahalledeki en yakın arkadaşı Ahmet Ülkü ise büyük ikramiyenin isabet ettiği kuponu kendi zoruyla yatırdığını anlattı. Yörük'ün her hafta, ne kadar şans oyunu varsa hepsini oynadığını belirten Ülkü, "Geçen hafta, 'Oynuyorum oynuyorum. Bir şey olduğu yok. Bu hafta oynamayacağım' dedi. 'Yapma etme' dedim, ikna ettim. Rakamları kendi işaretledi. Şans işte" diye konuştu.

Ülkü, yakın arkadaşından bir yardım sözü aldığını söyledi. Milyoner Yörük, arkadaşına 100 bin TL sözü verdiğini ama arkadaşının bunu kabul etmediğini, daha fazlasını istediğini aktardı.