Macera dolu yolculuk başlıyor

Red Bull Can You Make It?, dünyanın dört bir yanından 50’den fazla ülkeden 165 öğrenci takımının yer aldığı, tek para birimi olarak Red Bull kutularının kullanıldığı Avrupa’yı baştan sona seyahat ettiği destansı bir yolculuk. Bu maceraya ise Türkiye’den üç takım katılmaya hak kazandı. Boğaziçi Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nden üçer kişilik üç takım bu unutulmayacak macerada Türkiye’yi temsil edecek.

Haberler 12.04.2016 - 15:17

Macera dolu yolculuk başlıyor

Yeniliklerden korkmayan cesur üniversite öğrencileri Red Bull Can You Make It 2016’da buluşuyor. Yarışmada tek hedef bitiş çizgisini görmek değil, destansı bir yolculuk katılımcıları bekliyor.  

Takımlar, para birimi olarak sadece Red Bull kutularını kullanarak hedef şehirlere ulaşmadan önce 1000 kilometreden daha fazla bir yolu aşmak zorunda. Bu zorlu macerada ise Türkiye’den üç takım yarışacak. Boğaziçi Üniversitesi’nden Egemen Yüzbaşı, Faik Altuğ Güzeloğlu,  Pelin Toker ile Özyeğin Üniversitesi’nden  Batuhan Özkul, Dora Dağlaraşar ile Ezgi Öztürk ve Anadolu Üniversitesi’nden Gül Hıra Nur Tarhan, Selim Yazıcı, Turgut Anatürk  yarışmayı birinci bitirmek için beş farklı noktadan birinden maceraya atılacak.  

Türkiye’den katılan üç takımın da yer aldığı heyecan dolu macera her akşam Red Bull TV’de saat 22:00’de yayınlanacak. 

Oylama sonucu belirlenen 165 takım 12 Nisan’da Barcelona, Floransa, Berlin, Edinburgh veya Prag olmak üzere Avrupa’daki beş start noktasından birinde yarışmaya başlayacak. Her takım nakit parasını, kartlarını ve kişisel telefonlarını teslim edecek.  

Beslenme, barınma, ulaşım ve atılacakları maceralarda ihtiyaç duydukları her şeye karşılık Red Bull kutularını takas ederek hedeflerine varmaya çalışacak. Bir hafta içinde hedefe ilk ulaşan ve en iyi macerayı yaşayan takım şampiyon olacak.

Sayfa Yükleniyor...