Margot Robbie'ye kadın düşmanı sözler

Vanity Fair Dergisi’ne röportaj veren ünlü oyuncu Margot Robbie hakkında yazılan sözler “cinsiyetçi” ve “kadın düşmanı” bulunarak sosyal medyada topa tutuldu.

ntv.com.tr 13.07.2016 - 16:13 | Son Güncelleme : 13.07.2016 - 16:39

Margot Robbie'ye kadın düşmanı sözler

Leonardo DiCaprio ile başrolleri paylaştığı “Para Avcısı” filmi ile yıldızı parlayan, 2016 yılında toplam beş filmin çekimlerini tamamlayacağından dolayı Hollywood’un en çalışkan oyuncusu olarak lanse edilen Margot Robbie, Vanity Fair Dergisi’nin Ağustos 2016 sayısına konuk oldu. Ancak geçen hafta vizyona giren “Tarzan Efsanesi” ve 5 Ağustos’ta vizyona girecek olan “Suicide Squad” filmlerinin yıldızını gündeme taşıyan verdiği kapak pozu ve sorulara verdiği cevaplar değil, hakkında yazılan makaledeki sözler oldu.  

Amerikalı gazeteci Rich Cohen tarafından kaleme alınan makalede, Avustralyalı yıldızın görünümüyle ilgili sözler “kadın düşmanı” ve “cinsiyetçi” olarak nitelendirilerek eleştiri yağmuruna tutuldu.

"SEKSİ VE KENDİ HALİNDE"

Makalede, Cohen 26 yaşındaki ünlü oyuncunun buluştukları bara giriş anını şöyle anlattı: “Ne giydiğini hatırlamıyorum. Ama oldukça sadeydi, saçları acı verici mavi gözlerinin etrafına taranmıştı. Köşeye oturduk. Bana baktı ve gülümsedi.”

Cohen, Robbie’yi “sadece karakter için soyunduğunda bile seksi ve kendi halinde” olarak tanımladıktan sonra şu cümleleri kurdu: “Birkaç dakika sessizce oturduk. O bir şeyler düşünüyordu, bense başka şeyler.”

SOSYAL MEDYADAN ATEŞ PÜSKÜRDÜLER

Rich Cohen, sadece cinsiyetçi ve kadın düşmanı sözlerinden dolayı değil, Avustralyalı yıldızın ülkesiyle ilgili yazdığı sözlerden dolayı da eleştiri oklarının hedefindeydi. Cohen’in Avustralya’yı “Amerika’nın 50 yıl önceki hali”, Avustralyalıları da “geride kalan insanlar” olarak tarif etmesi sosyal medyada büyük öfkeye yol açtı.

Cohen’in makaledeki sözleri şöyleydi: “Margot Robbie bir Avustralyalı. Onu anlamak için bunun anlamını düşünmelisiniz. Avustralya Amerika’nın 50 yıl önceki hali, güneşli, yavaş, atalarınızı görmek için gideceğiniz atalarınızın yeri.” Avustralya’yı anlatırken, “Kanguruların ve dingoların (Avustralya’ya özgü bir vahşi köpek) bebeğinizi yiyeceği yer” şeklinde bir tanımlama da kullanan Cohen’in sözleri Avustralyalı Twitter kullanıcılarından büyük tepki çekti.

Sayfa Yükleniyor...