Yeşim Erbil: İlerleme kaydederken biraz geriye gidebiliyoruz (Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu)

İki aydır yoğun bakımda yatan Mehmet Ali Erbil'in kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil, şovmenin son durumu hakkında bilgi verdi

14.12.2018 - 08:31

DqguR1CWoAAv9hS.jpg

Evinin banyosunda düşerek yaralanan ve Maslak'ta kaldırıldığı hastanede tedaviye alınan Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.  61 yaşındaki şovmenin kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil, Instagram hesabından yaptığı son açıklamada şu bilgilere yer verdi:

"İyi akşamlar. Biraz daha bekleyip gelişmeleri sizlere aktaracaktık ancak zaman geçince farklı bilgiler dolaşmaya başladı, bu nedenle son durum ile ilgili bilgi vermek istiyorum.

"BELLİ ARALIKLARLA CİHAZDAN AYRILIYOR"

Abim hala Yoğun Bakımda solunum cihazına bağlı ancak gündüz saatlerinde belli aralıklarla cihazdan ayrılıyor. Bunun amacı kendi solunumu ile nefes alıp yeterli oksijeni alabilmesi için bir anlamda jimlastik gibi bir uygulama. Trakeostomi (delik) olduğu için ses çıkarması zor ama yine zaman zaman sesini rahat çıkarabilecek konuma getiriliyor. Doğal olarak şu anda "sohbet" edecek durumda değil. Nerede olduğunu biliyor ancak tüm olanları özellikle anlatmıyoruz. Zeminde olan hastalığı (kaçış sendromu) nedeni ile normal koşulda küçük olumsuz şeyler abimde çok gürültülü seyrediyor. Bu nedenle ilerleme kaydederken bazen biraz geriye gidebiliyoruz.Sık sık bilgi paylaşmamamızın nedeni ilerleme kaydederken geri gidiş de olabilmesi.

"56 GÜNLÜK SÜRECİN ONARILMASI GEREKİYOR"

Abim kedileri çok sever, biz de sizler gibi böyle bekliyoruz güzel gelişmeleri. Henüz tam olarak "tamam iyileşti" diyemiyoruz. Yol uzun. Öncelikle solunum cihazından tamamen ayrılması sonra da 56 günlük yıpratıcı sürecin hasarlarının onarılması gerekiyor. Temel hayati fonksiyonlar daha öncelikli olduğu için diğer deteyların düzelmesini zamana bırakmak lazım.

"VEFASIZLIK SÖZ KONUSU DEĞİL"

Çok arayan soran var, asla vefasızlık söz konusu değil. Ben camiadan uzak olmama karşın bana bile soranlar oluyor. Sizler hep dua ediyorsunuz, benim hastaların öncelikle abimi soruyor. Sağolun hepnizden Allah razı olsun.

"BAŞKA SİYASİ CENAHTAN ARAYAN SORAN YOK"

Sağlık Bakanımız beni aramıştı, Kültür turizm Bakanımız hastaneye gelmişti. Benim bilgim dahilinde başka siyasi cenahtan arayan soran yok. Çok önemli de değil arayan da sağolsun aramayan da... O bizim kıymetlimiz, canımız, sizin evinizin yaramaz çocuğu.. Umarım daha güzel haberleri en kısa sürede size veririm.. İnanılmaz bir çaba ile abime emek veren doktor arkadaşlarıma, hemşire kardeşlerime tüm ekibe teşekkür ederiz. Ben inanıyorum, bu kadar gün neler neler atlatıldı, daha iyi olacak inşallah..

https://www.instagram.com/p/BrVjt5Nhg93/

Sayfa Yükleniyor...