Mehmet Öz'den mutlu evliliğin sırrı

Ünlü doktor Mehmet Öz’ün yeni sağlık tavsiyesi seks... Öz, mutlulukları için eşlerin daha fazla seks yapmasını önerdi.

27.10.2011 - 10:18

Mehmet Öz'den mutlu evliliğin sırrı

Amerikan sağlık dergisi Shape’e kapak olan Mehmet Öz ve eşi Lisa, mutlu bir evlilik için mümkün olduğu kadar fazla seks yapılması gerektiğini söyledi.

Dr. Oz Show adlı televizyon programını sunan Mehmet Öz ve kendisi gibi yoğun bir tempoda çalışan ilişki uzmanı ve radyocu eşi Lisa, bu durumun bazen evliliklerini zorladığını belirtti.

Çift, mutlu evlilik yapılması gerekenleri sıraladı:

1- Pozitife odaklan: “Birbirimizden sıkıldığımız oluyor” diyen Lisa Öz, çözümün çiftlerin, partnerlerinin sevdikleri yanlarını düşünmeleri olduğunu söyledi.

2- Kendi mutluluğunun sorumluluğunu al: Mehmet Öz, “Partnerinizin her isteğini karşılayamazsınız” dedi. Lisa Öz de “Romantik bir akşam yemeğini onun yerine siz hazırlayabilirsiniz” diye ekledi.

3- Tutkularınızı paylaşın: Mehmet Öz, mükemmel sebzeli yemekler yapan eşi için, “Harika bir şefle evlendiğim için şanslıyım. Lisa yemekleri eğlenceli ve lezzetli hale getiriyor” dedi.

4- Saygı gösterin: Mehmet Öz, “Empati kurmak ve düşünceli olmak çiftleri bir arada tutar. Saygı duyulmayan birini sevmek zordur” diye ekledi.

5- Birbirinize dokunun: “Benim seks için reçetem...” diyen Mehmet Öz’ü, eşi Lisa, “Mümkün olduğunca sık yapılmasıdır” diye tamamladı. Lisa Öz, “Cinsellik hayatın bir parçası olmalıdır” dedi; Mehmet Öz ise “Haftada kaç kez cinsel ilişkiye girilmeli?” sorusuna ‘3’ yanıtını verirken, eşi Lisa  ‘6’ şeklinde cevapladı.

Doktor Öz ayrıca, “Seks uzun yaşamanızı sağlar. Haftada 2 kez cinsel ilişkiye girmenin ömrü 3 yıl uzattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır” diye ekledi. 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...