Metin Göktepe ödülleri sahiplerini buldu

Görüntülü haber dalında Güney Osetya sınırında saldırıya uğrayan NTV Muhabiri Hilmi Hacaloğlu ve kameraman Cumhur Çatkaya ile Kanaltürk'ten Levent Öztürk ve Güray Ervin ödülün sahibi oldu.

NTV Haber 11.04.2009 - 02:22

Metin Göktepe ödülleri sahiplerini buldu

12. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri, Göktepe'nin doğum gününde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

1997 yılından bu yana Metin Göktepe Ödül Komitesi tarafından verilen ödüller, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen törenle dağıtıldı.

Görüntülü haber dalında ödüle, ‘Güney Osetya'da Kuşatma Altında’ haberiyle NTV ekibinden Hilmi Hacaloğlu ve Cumhur Çatkaya layık görüldü.

Gazeteci Hacaloğlu, yaptığı açıklamada, “Biz orada Hilmi ve Cumhur değil gazeteciydik. Metin Göktepe Ödülü’nü almaktan onur duyuyorum” dedi.

Yazılı Haber Ödülü ise ‘Herkesin haberleşmesi izleniyor’ başlıklı haberiyle Vatan Gazetesi’nden Kemal Göktaş'a ve ‘Biri bizi gözetliyor’ haberiyle Milliyet Gazetesi’nden Gökçer Tahincioğlu'na verildi.

Jüri, atv ile Sabah Gazete ve Dergi Grubu’nun bağlı olduğu Turkuvaz iş yerlerinde greve çıkan basın emekçilerini de ‘Dayanışma Ödülü"ne değer gördü.

Sabah Gazetesi yazarı Umur Talu ise, yazı yazdığı grupta gerçekleşen grevi köşesine taşıyan tek gazeteci olduğu gerekçesiyle bu yılki onur ödülünün sahibi oldu. Talu, “Bu ödülü almaktan aslında utanıyorum. Kapısının önündeki grevi yazan tek gazeteci olmaktan da” şeklinde konuştu.

Törenin sonunda yaşasaydı 43. yaşına basacak Metin Göktepe için pasta kesildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...