Mezar taşı yaptırana çekilişle umre

Kayseri'de bir firma, müftülükten ''caiz'' onayı aldıktan sonra mezar taşı yaptıranlar arasında bir kişiyi umreye göndermek için çekiliş yapacak.

Anadolu Ajansı 20.10.2011 - 10:43

Şehir Mezarlığı karşısındaki atölyede mezar taşı imalatı yapan bir firma, müşterilerine yönelik umre promosyonlu kampanya düzenleme kararı aldı. Firma, belirli sürede mezar taşı yaptıranlar arasından bir kişiyi umreye yollama kararının dinen caiz olup olmadığı konusunda müftülükten fetva da aldı.        

Firma yetkilisi Ali İhsan Özdoğan, 1984'den beri mezar taşı imalatıyla uğraştığını ürünlerini zaman zaman Almanya, Fransa, Hollanda ve İngiltere'ye de ihraç ettiğini söyledi.        

KOSGEB'den aldıkları destekle 2 bilgisayarlı torna tezgahı kurduklarını ve dünyada bu alandaki gelişmelerin gerisinde kalmadıklarını belirten Özdoğan, müşterilerine yönelik bir kampanya düzenlemeye karar verdiklerini anlattı.        

Çekilişle bir kişiyi umreye yollayacaklarını ifade eden Özdoğan, şunları söyledi:        

''Bizim işimizde 'bir alana bir bedava' diye bir şey söz konusu değil. Benzin istasyonları gibi kola veya bardak da veremiyoruz. Bizim işimiz dini bir iş. Promosyonumuz da buna uygun olsun diye 2012 yılı içerisinde mezar taşı yaptıran vatandaşlarımızdan bir kişiyi, umreye yollayacağız. Bu promosyonla ilgili Kayseri Müftülüğü yetkilileriyle de görüştük. Müftülük, caiz olduğunu söyledi. Vatandaştan herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz.''     

Mezar taşı fiyatları 750 ile 15 bin lira arasında değişiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...